Prikazati pojedinačan prilog
  #17  
Staro 06.09.2007, 22:36
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
Jos nesto bih dodao u vezi detektora.A to je da dubina nije toliko bitna koliko pouzdanost.Bitno je ne promasiti neki novcic,recimo ako stoji "na kant".Fisher aparati ne javljaju novac u tom polozaju,dok ga White`s Eagle Spectrum,a pogotovo DFX javljaju bez problema.Neki dan dva tragaca na njivi sa Fisherima pitaju koliko si nasao.Ja izvadim 30-ak komada i pokazem.Oni zajedno nisu imali ni 10,a dosli su par sati pre mene.Meni je odlican pokazatelj.Jos oni meni kazu kako su culi da Spectrum aparati najvise promasuju.
Dalje,zgrozim se kad cujem da neko trazi da kupi aparat koji trazi na metar dubine.Ja licno ne bih voleo da imam takav aparat.Zamisli da kopas samo dve tri rupe metar dubine i da vadis olovo i gluposti.I ovako mi je dosta kopanja...Njive se kod nas oru 30-ak cm (ne racunajuci tragace sa traktorima) i meni je u cilju da predjem preko tih 30-ak cm i da nadjem sto vise novcica.Da ne promasujem mali sitan novac.Neki dan nadjem Arpada i dva obola od 0,02 gr na prebijenom terenu...
Trazio sam i sa drugarom koji ima Minelab Eskalibur II(za koji kazu da je najdublji) i bilo je smesno.Nasao je jedan novcic,a ja 15-ak.Pa ljudi moji nije valjda da ja imam toliko srece
Za mene su ovo dobri i pouzdani aparati:White`s Di Pro 6000 Sl,White`s Eagle Spectrum,White`s XLT,White`s DFX.
Ne kazem da su savrseni aparati.Nisu bas za duboko oranje i neravne terene,ali koji detektor jeste?Na grubom oranju je sreca presudni faktor.Tu nema znanja.A na ravnoj njivi kad pocnem da pretrazujem sistematski-zaboravite trazenje posle mene-koliko god dubok aparat imali.
I na kraju cete me isprovocirati pa cu morati da vam pokazem sta sam sve do sada nasao sa Eagle Spectrumom
Jos malo pa krece sezona secerne repe pa se vidimo na njivama.
I jos nesto.Na onom testu dubine koji je postavio baki022 (mislim da je on,nisam siguran) pise da su Eagle Spectrum i XLT dublji od DFX.Ja sam imao sva 3 aparata u isto vreme i mogu vam reci da je to obicna glupost sto su napisali.Najdublji je DFX (ali neznatno) i zbog toga sam i prodao Eagle Spectruma i XLT-a.A i mnogo bolje javlja sitniji novac!
Pozdrav
odgoovorite sa citatom