Prikazati pojedinačan prilog
  #12  
Staro 02.08.2012, 13:07
Korisnička slika od Daystrom
Daystrom Daystrom je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 08.08.2011
prilozi: 335
Zahvaljivao se: 30
Dobio je 34 zahvalnice(a/u) za 17 priloga
Pričali smo već o magnetima na više mjesta, a budući da i ja imam jedan kao i DW, malo sam ga bacao pa ću podijeliti iskustva...

Vuče sve živo i neživo, ako obuhvati predmet cijelom površinom, ne trebate se brinuti da ga neće izvući...

Ali (sad ide onaj problematični dio), takvi magneti su nažalost strašno ograničeni, prvenstveno zbog svoje površine koja je jako mala te smanjenja magnetičnosti ukoliko između predmeta i magneta bude kakve zapreke (smeće, papiri, kamenje, pijesak i sl.). Upravo zbog toga razloga je neupotrebljiv za neka starija nalazišta i može biti ograničen eventualno za sukobe iz prošlog stoljeća budući da sve starije nestaje ispod mulja ili pijeska.

Što se iskustva tiče, bacao sam po rijekama no bez ikakvog učinka (razloge sam spomenuo - predmeti ispod pijeska, a druga stvar je kad vučeš s obale magnet, on zahvaća površinom od 10% možda i to ona izolacija uglavnom, koja gotovo i nije magnetična), po kanalima, eventualno uhvatim neku čahuru ili metak, ali su praktički u raspadu kad ih uzmem te po bunarima - najbolji rezultati do sada, mada ništa pretjerano staro kao niti korisno nisam do sada našao.

Planirao sam se s čamcem lagano puštati i "pecati", no treba prvo naći neko mjesto gdje se sa sigurnošću zna da je bilo kakvih tragova sukoba, transporta ili čega god, ali ovako nasumično nema baš smisla...

Dakle da sumiramo!

Puno izgubljenog vremena! Magnet je koristan za male prostore i eventualno mjesta gdje je ljudima nešto popadalo (npr. u lukama alat neki, kraj mostova pribor za pecanje i sl.) te kao i u bunarima (pogotovo starijim koji nisu čišćeni jer su često ljudi tu bacali oružje nakon ratova i ostalo).

Tražite stare bunare po salašima, a ne gubite s magnetom vrijeme po rijekama, razočarat će te se!

No, sretno u svakom slučaju!
odgoovorite sa citatom