Prikazati pojedinačan prilog
  #744  
Staro 09.07.2017, 21:31
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Hektorova grobnica

Na ovom forumu sam već par godina i nikako da mi prestanu stizati ''dokazi'' da je legendarna, mitska Troja u Skadru i okolini. Ako se bilo koje današnje otkriće i objava u vezi ''moga istraživanja'' pojavi u javnosti ja materijal samo uvalim na najbolje odgovarajuće mjesto mojih zapisa od tristotinjak stranica word formata. Svaki put najavim kako očekujem foto dokaz važnijeg opisa događaja u Ilijadi, a ovdje mi treba i vaša pomoć jer znam da ste majstori svoje detektoraške struke. Nadam se da me nećete ublebat negativnim mišljenjem, stoga prvo pročitajte što sam napisao prije mnogo godina, a foto dokaz dobio sam tek nedavno i mislim da je vjerodostojan...

...Hektor je umro baš onako kako su bogovi i najavili, a cijelo trojansko kraljevstvo je znalo godinama unaprijed. Ahilej ubija Hektora i zavezanog za bojna kola vuče ga prema svome taboru. Ondje ga mrcvari na sve načine, ali bogovi su našli način da zaštite mrtvaca od bilo kakvih ozbiljnih tjelesnih povreda.

...Zeus naređuje da se Hektor mora vratiti u Troju, kako bi ga dostojno sahranili. Tako je i bilo. Prijam osobno odlazi Ahilu i moli ga da mu uz bogatu otkupninu preda mrtvog sina, na što ovaj bez većih prigovora pristaje.

...Usput Prijamu daje jedanaest dana da obavi ceremoniju pokopa. Trojanci su devet dana vozili kamen i drvo iz šume da bi napravili lomaču, a deseti dan stavili na visoku lomaču Hektorovo tijelo i zapalili. Kada je sutradan lomača izgorjela, pokupili su Hektorove kosti, stavili u zlatan kovčeg, spustili u iskopanu jamu, odozgo naslagali veliko kamenje pa cijeli humak nasuli zemljom.

...Oblik groba prilično dobro je opisan, a za njegovu izgradnju i cijeli obred sahrane Trojancima je trebalo jedanaest dana. Za normalnu sahranu, spaljivanje i zakopavanje, dovoljan je jedan dan pa nije logično da nema nekakav trag humka od nabacanog kamenja. Sasvim slučajno pronašao sam jednu fotografiju pravilno naslaganog kamenja u obliku tumula, bar tako mislim i bio bih sretan da osobno mogu obići ovu lokaciju i uslikati.

...Jedan prijatelj je prije tjedan dana bio na malom turističkom putovanju preko Crne Gore do Skadra, snimajući usput njemu zanimljiv pejzaž, osim ja što nisam imao priliku reći mu da mi ovo uslika. Nisam ni znao da će proći pokraj utvrde Rozafa, ili građevine ''Skadra na Bojani''...

...Evo je na ovoj, meni jedinoj dostupnoj, fotografiji i jako lijepo se vidi. Treba samo bager s grupicom arheologa i vrlo brzo bi se mogla utvrditi istina, u koju sve manje sumnjam, jer je skoro svaki opis pejzaža u Ilijadi odlično vidljiv u okolini Skadra.

...Ovo bi mogao biti Hektorov grob...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg hektorov grob.jpg (47,5 KB, 31x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Grga na prilogu