Prikazati pojedinačan prilog
  #242  
Staro 10.11.2010, 17:37
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Enigma prijatelju, drevne neolitičke kulture nisu ni živjele na dnu Panonskoga Mora već na panonskoj ravnici i to onda kada vode nije bilo...
Nas dvojica moramo naširoko porazgovarati o ovoj temi. Postoji mnoštvo dokaza. Neke podatke ipak moram sačuvati za eventualnu buduću knjigu. Vjeruj mi arheološki sam dobro potkovao svoje dokaze, pa mogu malo i proširiti gornji članak.
Naprimjer...
...u Crnom Moru još se vidi korito Dunava i mali brežuljci s tragovima stare (neolitske) kulture (podaci zajedničkoga rada američkih i bugarskih arheologa)... Naseobine su u nekoliko slojeva i svaki sloj je zamuljen...
Bio sam u Deliblatskoj Pješčeri kod Vršca. Tamo su odlično sačuvani i vidljivi nanosi pjeska koje mogu stvoriti samo valovi vode...
Kod Našica je široka vododerina i još nije erodirala...
Kod Batine, na cesti preme Srbiji, serpentinama se spušta niz nekadašnje korito Dunava prema sadašnjem...
Najpoznatije kulture u Panoniji pronađene su na uzvisinama (Vučedolska, Vinčanska, Vinkovačka...)
Jedan njemački lokalitet je poseban. Vadi se (i industrijski koristi) kameni sediment. Lome se ploče u dubinu i skoro u svakom sloju pronalaze fosili...
Da se razumijemo unaprijed:
JA baš i ne baratam posebnim znanjem u području o kome pišu neki prijatelji s ovoga foruma, već sam se bazirao na pejzeaž i dokaze koji su mi potrebni da donekle potkujem ovu svoju šašavu teoriju. I na koncu opet malo o Suncu... Točno ispod Sunca, nekoliko kilometara sjeverno i južno, događa se poseban fenomen. Nema ni daška vjetra niti bilo kakvih padalina. Vlada totalna bonaca. Samo svom žestinom prži naša matična zvijezda. Sjeti se spisa starih pomoraca kada su svojim jedrenjacima ušli u ovakvo područje i danima stajali na mjestu, ponekad i umirali zbog pomanjkanja pitke vode.
Ako je Njemačka nekada bila tropsko područje šta bi se tek moglo dogoditi s Panonskim Morem?!
Moralo bi presušiti, zar ne...?
odgoovorite sa citatom