Prikazati pojedinačan prilog
  #23  
Staro 04.05.2011, 00:14
Sinisaw
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav svima..voleo bih da pitam iskusnog tragaca koji poseduje dobar detektor neke stvari....Naime moj deda je 1961g prilikom oranja nasao bronzani sud sa 4000 i nesto starorimskih novcica (denari i antonijani)...od Marka Aurelia do Galijena...tj od 169g do 254g n.e...od toga 2900 je zavrsilo u muzeju u BG ,a ostalo kod seljana...dedi i porodici je ostao samo 1.kom...tako da kuci eto od silnih novcica,ja ne mogu ni sa cim da se pohvalim.
Ta ostava rimskog novca proglasena je kao Vojnicka i pored nje je pronadjena i kocka za igranje od kosti.
U proslih nekoliko godina dolazilo je nekoliko ljudi da traze,ali imali su slabe detektore..koji "piste",a ne nalaye nista...Posto se ja ,licno ne rayumem u to...pretpostavljam da na dubimo od 0,5-1m trebalo bi da se nadje jos tih novcica,s obzirom da je ako pretpostavimo da je stvarno bila vojnicka i namenjena ya isplatu vojske,moralo bi tu jos neceg da ima.....
Da li je mozda neko zainteresovan sa dobrim alatom i znanjem da malo proceslja tu moju njivu?
odgoovorite sa citatom