Prikazati pojedinačan prilog
  #823  
Staro 27.08.2023, 12:46
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
AMFITEATRI (9. dio)

Zašto mislim da za drugu korisnu svrhu u amfiteatrima nije ni potrebna voda. Možda i treba protok vode, ali prvo se moramo prisjetiti Visokog i tunela Ravne ispod piramidalnog brda nadomak ovog bosanskog gradića. Semir Osmanagić uvjerava da je to zaista piramida, a pošto sam tamo bio par puta i osobno postajem sve uvjereniji u njegovo mišljenje. Osmanagić se fokusirao na mnogobrojne ''negativne ione'' u tunelima ispod Visokog, a ti ''ioni'' su jedna vrsta elektromagnetskog signala, koji se zove Schumann-ova (Šumanova) frekvencija ili rezonancija, a može se izmjeriti instrumentom.

Pedesetih godina 20. stoljeća njemački fizičar Winfried Otto Schumann započeo je istraživanje kojim je htio otkriti ima li Zemlja svoj ''puls'', odnosno frekvenciju. Budući da se negativno nabijena Zemlja nalazi unutar pozitivne nabijene ionosfere, tu mora biti naboj. Bio je u pravu, pa matematički izračunao da između ionosfere i Zemljine površine postoji rezonancijski elektromagnetski val, čija frekvencija iznosi 7,83 Hz (Herca). Otkako svijet postoji, Zemlja svojim elektromagnetskim pojasom zapravo okružuje samu sebe i štiti svasvoja živa stvorenja. Njezina frekvencija snažno i pozitivno utječe ne samo na nas ljude negosve ostale žive organizme. Na nebu iznad Zemlje svakodnevno se stvori oko 2000 grmljavinskih oluja, a u svakoj sekundi zasvijetli oko 50 bljeskova munja. Schumann-ovu rezonancijsku frekvenciju pobuđuje baš to električno pražnjenje munja, u prostoru koji se nalazi između Zemlje i njene ionosfere. Tijekom aktivnosti munja može se izmjeriti specifični atmosferski ritam Zemlje ili frekvencija od 7,83 Hz. Schumann-ova rezonancija je ujedno i frekvencija naših alfa i theta moždanih valova. Ona savršeno odgovara našem biću i upravo je to jedan od razloga zašto smo tako opušteni kada smo u izravnom kontaktu s površinom planeta, odnosno kada smo u prirodnom okruženju. Naš mozak je ''prilagođen'' na alfa i theta valove, pa smo opušteni i osjećamo mir. To je stanje meditacije, smirenja i kreativnosti. Upravo su nam te frekvencije potrebne za regeneraciju stanica i iscjeljenje kojekakvih ''boleština''.

Na veliku štetu za sva živa stvorenja ova frekvencija je narušena intenzivnim tehnološkim razvojem, kao što su mikrovalne pećnice, telekomunikacijski i televizijski signali, satelitske i mobilne antene, mreža elektrodistribucije i mnogi drugi uređaji u modernoj tehnologiji. Vrijednosti na većini lokacija u svijetu danas su između 10 i 16 Hz što znači da više ne živimo u prirodnoj vibraciji. Prosječne koncentracije negativnih iona po kubnom centimetru u stanovima i kancelarijama je od 30 do 50, u gradovima od 100 do 250, selima od 800 do 1 800, u planinama oko 5 000, a u podzemnom labirintu Ravne u Visokom i do 40 000. U prirodnom okruženju najviše iona je u blizini izvora vode, vodopada i rijeka, što je već mjerenjem i dokazano. Osobno sam prilično uvjeren da amfiteatri i slavoluci ''emitiraju'' veliki broj negativnih iona po kubnom centimetru, što bi svakako trebalo izmjeriti, osim ako Osmanagić nije u pravu kod svojih mjerenja. Mislim da je sada jesno zbog čega su u većini amfiteatara ''rupe'' u zidovima i ''čudni'' kanali na sredini. Nitko me ne može uvjeriti da su se u rimskom Koloseumu ubijali iz galija, a preko sredine pulske Arene kanalima odvodili oborinske vode…
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg k20.jpg (51,3 KB, 4x prikazano)
Tip dokumenta: jpg k21.jpg (44,8 KB, 3x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Grga na prilogu