TEMA: Deus
Prikazati pojedinačan prilog
  #19  
Staro 10.04.2012, 23:48
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
moram dodati jos oko grunda,jer mi neda da ispravim temu.
dakle kratki je prvo komentarisao negde kako ground ide,recimo,ocitan broj na displeju pa dva broja navise se postavi,medjutim shvatio sam ubrzo da od toga nema leba/odnosno ima leba sad cu objasniti.

zasto nema leba:
ukoliko je ground balance ocitan na displeju,kao sto ja napisah 75 detektor ce zvocati (ZAVISI OD SITNIH VULKANSKIH KAMENJA,I MINERALIZACIJE KOJA SE MENJA U SEKUNDAMA),tj skace sa 75 na 81 dok je vama recimo nastelovan 80 (5 vise kako kratki rece),ali ipak 1 manje od situacije pod sondom.
tu sitnu promenu odnosno kratku,detektor nece uspeti pokazati na displeju a ona se desava ispod sonde.
znaci imacete mnogo vise zvocanja kad je mineralizacija manja i to niko nemoze opovrgnuti.
zemlja postaje nemirna od nekih 86-84 nanize.

e sad ima leba:

kad je ocitavanje recimo 87 a vi postavite ne na 87+5=92,nego cete postaviti na 88.
detektor ce biti puno stabilniji,jer kao sto rekoh od 86 na gore zemlja je puno mirnija i stabilnija.na 90 recimo bio bi miran ko bubica,ne bi mu culi glas dok nema neceg pod sondu.

sad se recimo neko ko nema deusa pita,pa sto ne stavljate na 90 i mir i tisina ceo dan.
ukoliko gb postavite na 90,odnosno na ono sto fabrika kaze preporucenu,onda deus postaje igracka za koju nije vredno odvojiti toliko novca.

zakljucak oko gb-a je da sto je manji gb,detektor je dublji i to drasticno ali i suntaviji (zvecka),sto je veci gb on je sve plici i mirniji.

deus je supersonicna masina sto se tice odvajanja a sto se dubine tice nista nije dublji od gmaxa i gldmaxa SA velikom sondom (govorim o deusu sa velikom sondom),mozda koji cm ali nista znatno.

ovo je pisano na osnovu rada sa detektorom i na osnovu situacija u kojima sam bio,mozda neko ima sasvim drugacija iskustva i nista ne osporavam.
i na osnovu jednog testa radjenom u jednoj basti do mene,u cijoj zemlji stanuju djavoli koji mi nedaju da pravilno testiram detektor
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif