TEMA: San
Prikazati pojedinačan prilog
  #22  
Staro 07.04.2011, 10:25
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Odgovor Vumiju

Izrazio sam upravo ono sto mislim. Moja reakcija u kategoriji Ostalo na nove fasisticke zlocine nad libijskim narodom i drzavom je odraz mojih moralnih stavova, kao sto je i tvoje brisanje iste teme odraz tvog moralnog kodeksa. Moja rekacija je vodjena potrebom da osudim zlo, tvoj postupak je vodjen sitnim interesima zbog kojih si, izmedju ostalog i osnovao ovaj forum. Sloboda je mogucnost izbora. Odgovornost je mogucnost suceljavanja sa zlom. Ne osudjujuci zlo i sami sudelujemo u njemu. Pitam se sta covek koji makar ne osudjuje zlo, odgovori svojoj deci na pitanje zasto fasisti bombarduju jedan narod. Rezultat smo videli u onom nesrecnom oponentu mojoj reakciji. Moral je sinteza bioloskog i kulturalnog. Mada je razlikovanje nepravde od dobra konstatovano i kod sestomesecnih beba, moral se ipak uci kroz vaspitanje i delovanje okruzenja. Izvan morala nema jasnog razlikovanja dobra i zla, nema stida, kajanja ni grize savesti, a covecnost je duznost svakog pojedinca u ime humanizma pa i egzistencijalnosti. Tvoje objasnjenje za brisanje ovakve teme, kao pre svega moralnog cina, verovatno je prekidanje svadje, ali to nije bilo kakava tema i tvoje zauzimanje "neutralnosti" u osudi ili odobravanju cinjenja zla je ponovo povratak na pitanje vlastitog morala i svega napred recenog...sizifovski posao.

Istovremeno, kad se otvorila tema koja vredja najobicniju ljudsku inteligenciju, ti si cak predlozio otvaranje podforuma. Koliko god sam u tome video podilazenje novom clanstvu, jos ociglednija je bila tvoja spontana reakcija na temu u kojoj si instinktivno prepoznao svoja intelektualna interesovanja.
Prihvatam cinjenicu da smo svi razliciti, ali ne mogu i da ne reagiram kada se jedno principijelno moralno pitanje (a moral je ono sto nas kao vrstu cini posebnim u zivotnjskom svetu) zabranjuje u korist "visokointelektualne " teme o duhovima, vesticama i babarogama.
Ti si kao vlasnik foruma i onaj ko odlucuje o postavljanju ili brisanju odredjenih tema, dao svoj licni (moralno - intelektualni) pecat ovom forumu i moja primedba je bila samo logicna konstatacija. Ja licno nikad ne citam neke teme iz rubrike ostalo, pa cak ni strucnije poput onih o metaldetektorima, kamerama, a da ne pricam o temama koje su obicna detinjarija ili glupost, medjutim, na forumu je sve manje toga sto bi se jos moglo procitati, ja sebe sve manje nalazim na ovim stranicama i jos jedino slike nekog zanimljivijeg nalaza me vuku da otvaram ovaj forum. Mislim da jos jedino enigmi mozes zahvaliti za opstanak foruma, on jos ima dovoljno zivaca i nesebicnosti da uvek konacno identificira okacene predmete, a to je jedino dokle sezu interesovanja vecine "zaljubljenika" sa ovog foruma uz mogucnost da im se dozvoli i procena vrednosti. Nisam ni ocekivao da se nivo i kvalitet foruma menja, ovakav funkcionira godinama, ali nisam ocekivao ni brisanje teme o jednoj velikoj ljudskoj tragediji u kojoj smo jos jednom kao ljudi svi porazeni, shvatali mi to ili ne.
Rade je u pravu, ovo je jedna virtuelna birtija, servira se brlja, zadovljne musterije i gazda.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom