TEMA: emisija
Prikazati pojedinačan prilog
  #47  
Staro 23.02.2013, 18:46
Alexx
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor za eclipsea, bez sto neko rece da dizemo tenzije, ipak se svi mi bavimo istim hobijem, i ovo bi trebalo da bude samo jos jedna diskusija, i, normalno je da necemo svi imati ista misljenja. Isao sam na teren, i isao onako od njive do njive nista odredjeno. Nedaleko od mene jedan lik u vinogradu, i nisam ni obracao paznju na njega. Medjutim, on pozove vlasnika njive u kojoj smo bili. Ovaj dodje i pocne sa pricom da su tu nasli zlatnik i tako to, i da kao mi sigurno imamo neku mapu kada smo dosli u njegovu njivu, i pozove policiju. Policija dodje, pita sta mi radimo, trazimo i tako to. Posto je tu bio i lik kome je kuca nedaleko odatle, mi kazemo, posto smo bili dvojica sa detektorima, da nas je on pozvao da potrazimo nesto sto je ovaj lik izgubio. Policija nas pita u kom svojstvu istrazujemo. Mi pokazemo, da nekazem sta i kako, jer ce se opet pokrenuti razne diskusije. Policajac kaze da je upoznat sa tim i da sto se njega tice nema nikakve povrede zakona za bilo kakve prijave, sem ako on, kao vlasnik njive ne zeli da nas tuzi. Vlasnik njive je rekao da nece, policajac pitao da necemo da se svadjamo, potucemo i tako to sa vlasnikom njive, nasta smo se mi nasmejali, rukovali sa vlasnikom, policija otisla i to je to. Ali, drugi slucaj moj rodjak u gepeku auta imao detektor. Policija ga zaustavi na medjuopstinskom putu, kaze da otvori gepek, vidi detektor i isti mu privremeno oduzme. Rodjak je posle par dana otisao u Svajcarsku, a ja se jebavao vise od mesec dana da ga povratim. Kada sam uspeo da ga povratim, bio je prljav, znaci vidi se da ga je neko koristio u medjuvremenu. Toliko o tvojoj prici da svaki policajac zna sta mu je ciniti. Ako je kako ti kazes, zasto meni na teren nisu oduzeli, a rodjaku iz auta uzeli? Sto se tice tvog ostalog pisanja, nije bitno da li on zna sta ti radis ili ne, bitno je ono sto si izjavio, na sudu postoje advokati koji ce ostalo dokazivati, nije ovo druze Irak pa se strelja kada neko to pozeli. Znas da su lika uhvatili na arheoloskom nalazistu, i da ga je advokat ladno izvukao bez kazne jer teren nije adekvatno obelezen, ipak smo mi koliko toliko pravna drzava. Za dva apsolutno ista ubistva neko robija dvadeset a neko pet godina, zavisi kakve advokate si angazovao. Lik koga poznajem je u celo overio pistoljem lika i to u kuci zrtve, i dobio sest godina, pet odlezao i to je to, a za takvo ubistvo neko robija i dvadeset.
odgoovorite sa citatom