Prikazati pojedinačan prilog
  #4  
Staro 28.12.2006, 22:17
Vanuatu
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav.
Pojednostavljena računica: u Viennadetectors Fisher 1270 dođe 719 eura sa pdv, dakle čista cijena je 599 eura i 120 eura pdva. Na to ide recimo 22% pdva i carina od recimo 10%(neznam kolika je carina) i dolazimo do 599 eura + 132 eura pdva + 70 eura carine = 801 eur s time da povrat pdv mogu ostvariti ako opet idem tamo gdje dakle treba uračunati 2 putovanja što košta barem još 150 eura.
Kellyco 560 USD je 426 eura i na to 22% pdv je +94 eura + 10% carine je 52 eura = 571 euro i poštarina ne znam kolika je ali vjerujem da nije preko 70 eura dakle ukupno maximalno 640 eura .

Zna se dogoditi da ne obračunaju pdv i carinu (mom poznaniku više puta pri kupnji poštom iz USA informatičke i sportske opreme).
No sa druge strane moglo bi se iz Austrije i prošvercati detektor ali mi se to čini pre riskantno zbog volumena i nije baš uobičajena sprava.

Zanemarivši mogućnost da ne platim carinu i pdv iz gornje računice proizlazi da je ušteda barem 300 eura a to meni stvarno nije mala lova.

Pdragane koliko je dublja sonda od 10 incha , da li bi trebalo možda odmah uzeti tu sondu ili standardnu od 8? Ili možda sa manjom imaš bolju preciznost za manje nalaske?
Ako možeš navesti koje slušalice točno bi bile dovoljno dobre (barem marku) jer ja se stvarno uopće ne kužim u tehniku? Kad gledam recimo kupiti slušalice za detektor metala koje karakteristike trebaju imati te slušalice da bi bile ok?

Nadam se da ne gnjavim previše ali stvarno nemam koga drugog pitati.
odgoovorite sa citatom