Prikazati pojedinačan prilog
  #148  
Staro 09.12.2009, 22:14
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Idemo dalje...

Osim što sam na krivo mjesto stavio ''Magnetne silnice'' ...
Odvojene su od cjeline, a trebale su biti na ovome mjestu...

Siguran sam da ste shvatili moju pogrešku pa stoga tučem dalje kako sam i zamislio.
&
Došli bi u vrijeme kada je naš Sunčev sistem izgledao upravo onako kako ga je Bog i stvorio. Obratnice bi garantirano bile udaljenije od Ekvatora nego što su danas. Samouvjeren sam zbog mnogih dokaza, kao naprimjer, u Njemačkoj je jedno vrijeme trajalo tropsko područje.

''Istraživanje međunarodnog naučnog tima u Njemačkoj pokazalo je da se drastično zahlađenje klime u zapadnoj Evropi dogodilo prije točno 12.679 godina, po svemu sudeći nakon iznenadne pojave ledenih vjetrova nad Atlantikom. Rezultati istraživanja objavljeni su u naučnom časopisu Nature Geoscienc. Njemački, švicarski i američki stručnjaci su tokom ispitivanja minerala i drugih tvari nataloženih na dnu jezera Merfelder Mar u Njemačkoj otkrili nagle promjene u sastavu sedimenata u razdoblju od samo godinu dana. Podaci upućuju na naglo povećanje broja olujnih vjetrova od jeseni do ljeta za samo godinu dana i to prije 12.679 godina, što se poklapa s drugim promjenama u regiji. Za naglo zahlađenje pred kraj prvog ledenog doba znalo se od ranije, a stručnjaci iz Njemačke, Švicarske i SAD-a pokušali su da razjasne njegove uzroke i vrijeme trajanja. Promjena vjetrova možda je uzrokovana laganim pomicanjem okeanskog leda na Sjevernom Atlantiku, koje su izazvali neki drugi prirodni činioci, kažu stručnjaci. Ranije se nagađalo da je iznenadno zahlađenje možda uzrokovano padom meteorita koji je doveo do uzdizanja prašine u atmosferu te zaklonio sunčevo svjetlo''...
(Kažu eminentni znanstvenici)...

Ja kažem da bi pustinja Sahara bila plodna, Sfinga ispred piramida u Egiptu okružena vodom, gledali bi kako se prostor oko kamenih monolita Stonehenge (Stonhendža) popunjava vodom iz rijeke Avor. Mrtva dolina u Arizoni bila bi (preko Grand Kanjona) zalita morskom vodom, veliki dio Evrope i Azije bili bi pod vodom...
Postojalo bi Panonsko More, čije dokaze pronalazimo na mnogim mjestima.
Još jedan, naoko sakriven detalj, ide mi u prilog. Jeste li primjetili da nema arheoloških ostataka bilo kakvi cesta, recimo u ono vrijeme kada su ''Egipćani gradili piramide''? Niti jedan stari arheološki lokalitet nema prilaznu cestu.
Ako su stari majstori znali sagraditi golemu kamenu piramidu zbog čega nisu gradili ama baš nikakve prilaze niti jednom, današnjoj civilizaciji neshvatljivom, objektu na Zemlji?
Opet velika misterija, ali samo na prvi pogled. Objašnjenje je i ovdje vrlo jednostavno. Ostavljam vam prostora da malo razmišljate, a ja se idem malo zabavljati još ponekim svjetskim zagonetkama. Nisam nikakav genijalac, niti prorok, niti vidovnjak, već samo događaje u prošlosti slažem logičnim redoslijedom i sve se uklapa baš onako kako treba.
Pogledajmo još malo naš planet Zemlju i godišnja doba. Kada je Sunce je na južnoj polutki Zemlje u Evropi je zima, jer su dani kraći, pošto je Sunce južnije i nema vremena zagrijati Zemlju. Kada Zemlja u svojoj putanji dođe ''na desnu stranu od Sunca'', u Evropi je ljeto.
Ovaj efekat najbolje se vidi na maketi školskoga globusa (slika1)...
Da se povrati vrijeme postojanja Faetona obratnice svih planeta Sunčevog sustava zajedno sa Zemljom bile bi prilično drugačije, a po mojoj slobodnoj procjeni možda i više od 30 stupnjeva sjeverno i južno od Ekvatora, uzimajući u obzir današnje poznate podatke. Uvjeti života na Zemlji, zajedno s klimom, drastično se mijenjaju. Kada je u Aziji (i bezimenoj Evropi) bilo ljeto, znači, kada je sunce ''dolazilo'' naprimjer čak do Njemačke, što bi se dogodilo sa ledom na Sjevernom Polu i Grenlandu? Naravno, otopio bi se - i po procjeni stručnjaka podignuo nivo svih mora na sjevernoj zemaljskoj polulopti između 50 pa čak do 300 metara.
Glupost! Glupo je procjenjivati. Nema nimalo potrebe nagađati po slobodnoj volji, već izmjeriti stvarnu visinu vode na raznim mjestima širom svijeta. Grand Kanjon rijeke Colorado u Americi slikovito pokazuje kako se topio led Sjevernog Pola i postepeno dizao nivo vode (označeno između roza i crvene crte). Ispod donje roza crte nije bilo nikakve šupljine, već tvrdo tlo kojim je ta ista voda tekla.
Prava visina vode ne može se fulati ni za ''milimetar''. Potrebno je uzeti metar i premjeriti razliku u bojama bočnih stijena kanjona.
odgoovorite sa citatom