Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 15.02.2005, 23:51
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Minelab Musketeer Advantage

Da napisem nekoliko rijeci o ovom detektoru. Bio sam malo u domovini i ponio sam sa sobom novu sondu za ovaj detektor, radi se o 15'' WOT od Coilteka. Mislio sam da ce biti upotrebljiva za pronalazenje onih rimskih novcica, jer kazu da "ide" dublje. Posto sam imao pocetnih problema sa sondom, nije htjela ni´kako da proradi, jedva da je "hvatala" auto na 5cm razdaljine a o novcicima da i ne pricam. Zvao sam zbog toga Njemacku, gdje sam je i kupio, i pitao ga sta da radim. Covjek mi je lijepo rekao da probam sve sto mogu i ako ne uspije dobicu novu. Pregledao sam prvo kabal na utikacu koji se spaja na elektorniku- svi kablovi su bili uredno zaletovani. Onda mi je palo na pamet da pogledam kablove na originalnoj sondi. Na moje cudjenje dva kabla su bila dugacije zaletovana. Ponovo poziv u Njemacku sa pitanjem da li da preletujem ta dva kabla i odgovor je bio da mogu i da se ne bojim da cu time ako ne bude u redu unistiti sam detektor. Sve u svemu to je bilo to i sonda je proradila normalno.
Posto sam sad imao obe ispravne, uzeo sam lopatu i otisao na njivu da ih isprobam. Za testiranje sam uzeo jedan rimski denar (koji sam dolje pronasao). Iskopana je rupa i premjerena dubina- 28cm. Denar je polozen na dno rupe i rupa je zagrnuta opet zemeljom i dobro "nabijena".
Posto je na detektoru bila vec ova velika sonda pokusao sam sa njome. Signal je bio stvarno preslab tako da bi pri normalnom trazenju vjerovatno presao preko njega i nebih kopao. Ipak bio sam zadovoljan jer sam mislio da sam time ipak nesto dobio. Sad je na redu bila standardna 10'' sonda. Zamislite da cudjenju nije bilo kraja, sa tom sondom detektor je sa sasvim jasnim i jakim signalom pokazivao da u zemlji postoji plemeniti metal (bio je ukljucen diskriminator). Bice ipak da ima istine da je ova velika 15'' sonda ipak napravljena za vece predmete na vecim dubinama. Posto sam izgubio volju nisam vise htio da isprobavam sa nekim vecim novcicima, mozda bi tu ova velika sonda ipak bila bolja
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*