Prikazati pojedinačan prilog
  #14  
Staro 13.03.2005, 20:38
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav!
Procitaj pazljivije moj prvi post!
Upravo se radi o tim neozbiljnim spravama.
Narode, dao sam vam smernice, i nemam vise namere da o tome pricam. Morate sami provaliti sta je sta. Jer bi neko mogao pomisliti da ja favorizujem sebe i svoje proizvode.
Na netu je lako moguce pronaci na hiljade iscrpnih arheoloskih izvestaja sa terena, svuda gde se radilo. Tamo je sve opisano, kad, gde, sa cime se radilo, pa onda rezultati, primeri itd. Pada u oci da niko, nikad nije upotrebio ove sprave koje navodite. A siguran sam da nece ni u buduce.
Manite se trgovackih sajtova za lov na blago. Ako zelite zaista nesto saznati, potrazite sajtove instituta, univerziteta, NASE, vojne za UXO detekciju itd. Tamo cete naci neke sasvim drugacije sprave. Nazalost, one uglavnom kostaju puno, puno vise, i cesto koriste generatore sa KiloWatima snage. Zar vam ne izgleda sumnjivo "radar na 18 metara dubine" koji radi sa dve baterijice od 9V ? Kome nije, zelim mu puno uspeha u lovu sa tim accurate-future-UG-Laser-radioaktivnim-LRL-itd "uredjajima"(ima i adekvatniji izraz, ali ja sam lepo vaspitan).
Mozda ove moje reci preostro zvuce, ali verujte da mi je i previse dosadilo, da se kao poslednji mohikanac borim protiv totalnog tehnickog neznanja tragaca iz Srbije. Oni se rasveste, tek kada ih debelo lupi po dzepu, pa na terenu shvate sta su kupili.
Zar se vec nisu svi opekli sa metal detektorima, koji su u prospektima takodje obecavali 2-3 metra, a kod Pulsnih i Two Box cak do 7m.
Sve to je potpuno istovetno onoj prici o carevom novom odelu, kada na kraju, malo dete shvata da je car potpuno go, pa mu se svi smeju. Ali najsladje su se smejali krojaci koji su pokupili lovu. A ko je u nasoj prici naivni car?
odgoovorite sa citatom