Prikazati pojedinačan prilog
  #488  
Staro 11.01.2014, 17:40
Ilijada
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od ObeliX Prikažite prilog
...Troje,proradi masta svakome. iskreno jako bih volio da je to Skadar ali jos vise da je to Gabela (o drugim lokacijama na nasim prostorima mozemo samo mastati ).
Ne znam koliko me imaš volje u svemu pratiti, i ja sam bio pristalica Gabele. Samo što sam se suprostavio Prajsu još prije 25 godina, - nekako u prvoj godini kad je objavio svoju teoriju. Te sam godine, ono isto ljeto, nastojao da se sa njim susretnem i da mu skrenem pozornost kako je promašio lokaciju za nekih 20-tak kilometara, - Mislim da smo se tada sreli on bi napravio male korekcije, a kasnije to nije bilo moguće, jer je Troja - Gabela postala kao ikona.
Tada jednostavno nije bilo moguće doći u njegovu blizinu jer je imao jaku pratnju i helikopter na raspolaganju.
Naime, po meni Prajs je dobro locirao mjesto ahejskog tabora, to je mjesto oko Ploča i ušća Neretve.
Ali, kao što sam u početku svojih postova rekaop: Prajs pravi pogrešku jer pokreće ahejsku vojsku prema istoku i uz Neretvu.
To je po Homeru ne oprostivo, jer on jasno kaže da se treba od mora prema Troji kretati u pravcu sjevera i preko nekog brdskog vrhunca.
Kao što vidite, ja sam jedan od rijetkih koji je detalje lokacije isčitavao iz onih najsitnijih detalja i sve sam to povezao u jednu čvrstu cjelinu.
Ti su sitni detalji prosto razbacani po Ilijadi, moguće ih je posložiti samo ako se Ilijada poznaje na pamet.
Ali opet moram naglasiti, meni nebi bilo koristi što poznajem Ilijadu na pamet da mi nije bilo Prajsa od kojeg sam puno toga naučio.
Još samo nešto; moja lokacija Homerove Troje se nalazi u ljubuškom polju, tamo se savršeno uklapaju svi potrebni geografski elementi.
Moram opet ponoviti; Ilijada je nastala 400 godina nakon trojanskog rata.
Autor Ilijade samo koristi već poznate priče i od tih priča stvara Ilijadu, a oni geografski djelovi u njoj namjerno su upleteni, od strane autora, u tu savršenu mapu.
Po meni, problem Ilijade nije zagubljenma Troja, već ne pronađena lokacija u koju je autor, u svojoj mašti, smjestio trojanski rat!!
odgoovorite sa citatom