Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 19.01.2012, 20:05
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Sahranjivanje konja

Interesuje me sve sto znate o sahranjivanju konja kroz istoriju. O cemu se radi. Setajuci brazdom kroz jednu njivu koju je gazda malo dublje pustio oko 35 cm naisao sam na jednu kost kad sam malo asovom iskopao vidim gomilu kostiju i dosta zubi koji su najverovatnije od konja pored je bilo dosta keramike. Presao sam detektorom preko toga nekoliko puta ali nije davao nikakav signal. Zatrpao sam i nastavio dalje. To je bilo pre 4 dana nisam o tome ni razmisljao sve do ujutro kad sam se probudio. Sanjao sam kako sondiram to mesto i to povelika rupa ali nisam zapazio detanje. Eto bas na pravoslavni praznik Bogojavljanje san. Nebitno ovo sto sam zadnje napisao, dok nesto ne procitam u zbirci arheoloskih radova interesu je me sve o sahranjivanju konja. Jos da napomenem da su sve kosti izgledaju kao ispreturane mislim nije cela glava kako bi trebala da bude. Teren je srednjovekovni 12-16 vek mada ima naznaka da bi moglo biti i nesto iz bronzanog doba pa i rima, praistorije, kelta jer blizu su svi tereni (u krugu 1 kilometar). Saveti predlozi i objasnjenja su pozeljni.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom