Prikazati pojedinačan prilog
  #745  
Staro 10.07.2017, 19:14
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Sirijski liječnik

Da se razumijemo unaprijed, link na dnu teksta važi i za Srpski i Bosanski i Crnogorski i sve druge jezike u okruženju. Već sam više puta napisao da bi, po mome dubokom uvjerenju, ovaj jezik zajedničkim imenom nazvao Trojanskim.

Ilijada:

...Po jednoj priči, u prastara vremena na otoku Samotraki u Egejskom Moru živjela su dva brata, Jazion i Dardan, sinovi Zeusa i Elektre, a bili su i knezovi u svojoj zemlji. Jazion je, kao božji sin, mislio da smije raspaliti sklonost prema olimpskoj kćeri Demetri, pa ga za kaznu zbog drskosti munjom ubija rođeni otac Zeus. Dardan se jako rastuži zbog bratove smrti pa napusti domovinu, prijeđe na azijsko kopno zemlje Mizije, tamo gdje se rijeke Skamandar i Simoent sjedinjuju svoje vale tekući s visoke planina Ide, koja se blago spušta u dolinu - prema moru. Tu je vladao kralj Teukro, a zemlja se zvala Teukrija. Stanovnici su im bili dobri pastiri.
Dardan je u Teukriji primljen gostoljubivo, od Teukra čak dobio rođenu kćer za ženu i komad zemlje na poklon, koja se po njemu prozva Dardanija, a narod Dardanci. Po Dardanovu unuku Trosu zemlja se tada nazvala Troada, neutvrđeni grad Troja, a Teukrani i Dardanci postaše Trojanci. Nasljednik kralja Trosa bio je najstariji sin Il. Jednom je pohodio zemlju Frižana, gdje ga frigijski kralj pozove na bojne igre, u kojima Il pobijedi, za nagradu dobi po pedeset mladića i djevojaka, te kravu šarulju, uz koju je vezano jedno proročanstvo. Tamo gdje se krava spusti da se odmori mora osnovati grad. Krava se zaustavila baš na mjestu gdje je bilo boravište njegova oca i cijelo područje već se zvala Troja. Zato je na jednom brežuljku sagradio tvrdi grad, Ilij, koji se zvao i Pergam, ustvari, čitavo gradsko naselje ponekad se zvalo Troja, ponekad Ilij, a ponekad i Pergam...

...Po drugoj priči, pleme Dardana i Jaziona potječu iz zemlje koju Grci zovu Hesperija, a mlađi je, kažu, sada zovu Italija. To je starodrevna zemlja, moćna oružjem svojih stanovnika i bogata plodnošću svoga zemljišta. Njezini prvi, hesperijski stanovnici, zvali su se Enotrijci, a po Italiji - Italci, onako kako se zvao domaći kralj Ital.

''To je sjedište koje vam tamo od vaših predaka pripada, odande potječu vaši oci Dardan i Jazion, najstariji osnivači vašega plemena'' – poruka je dobivena od bogova...

Biblija:

...Isus je imao dvanaest apostola, ali i izraelski kralj Šalamon je imao dvanaest plemena. Šalamon, Solomon, Solomun, Salamon, Salamun i možda još koja inačica ovog imena, uopće nije važno, pošto znamo o kome se radi. Meni odgovora ime Solomon i Šalamon, jer znam nekoliko osoba u mojoj okolici ovakvih prezimena. Po Bibliji, Bog je Šalamonu oduzeo jedanaest plemena, jer nije bio dobar i poslušan kao njegov otac, kralj David. Deset plemena dobio je Šalamonov sluga, jedno pleme Šalamonov sin, a dvanaesto?
Sada nastaje veliki problem i to baš s ovim dvanaestim izgubljenim plemenom. U Bibliji nije zapisano kamo je nestalo. Jednostavno, ne spominje se kamo je odvedeno. Što je Bog učinio s ovim plemenom? Da li ga je nekuda preselio? U koji dio svijeta ga je preselio? Možda ga je negdje sakrio? Da li ga je uopće sakrio? Zašto bi ga sakrio? Razni narodi uvjeravaju da su baš oni potomci tog istog izgubljenog dvanaestog Šalamonovog plemena. Čak su i Etiopljani, po jednoj svojoj legendi, potomci ovoga plemena...

...Zašto Albanci na Kosovu sebe zovu Dardancima i direktnim potomcima Ilira? Opet slučajnost? Nikako. Na temelju stvarnih zemljopisnih opisa i fonetskog izgovora imena osoba i mjesta spomenutih u Ilijadi temeljim svoju teoriju da je Troja u Skadru. Imam još mnoštvo opipljivih, jednostavnih i vidljivih dokaza. Jedino ne znam kojim redom da ih složim u tekstu, a da ne bude previše komplicirano. Moje razmišljanje krenulo je drugim pravcem i savršeno se uklopilo u priču o Ilijadi na prostoru današnjeg Skadra. Osim već spomenutog prezimena Šalamon, postoje i razne druge pojedinosti koje nikako nisu slučajne.
Naprimjer, prezime Marković. Može se sresti na svima prostorima cijele bivše Jugoslavije. Mnoštvo je Markovića od Vardara pa do Triglava, ali - Markovic je i uobičajeno židovsko prezime, ne samo u državi Izrael, već u cijelom svijetu.

A da pomenem još koje prezime?

Recimo:
Berkovich, Kravic, Brokovich, Abramovicz, Davidovitch, Jacobovich, Moshitz, Gurevitch, Danovitch, Horowitz, Himovich, Moskovich....

Svi su oni Židovi iz Izraela. Na kraju svakog od ovih prezimena umjesto ''Z'' smjestite slovo ''Ć'' pa na internetu pronađite zamjensko prezime. Nije nimalo teško, a moguće je da u svojoj okolini nekoga znate i bez daljnjeg provjeravanja...

...Vrijeme je da ubacim i link o, na početku spomenutim, sirijskom liječniku iz Petrinje i njegovom istraživanju porijekla jezika kojim se govori na području bivše Jugoslavije, pa i šire...


http://croative.net/otkuda-tisucu-ri...o-iz-petrinje/
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Grga na prilogu