Prikazati pojedinačan prilog
  #21  
Staro 23.01.2014, 11:44
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Citat:
citat od Ilijada Prikažite prilog
Samo da napravim presjek objašnjenja dosadašnje Homerove mape.
Dakle; vojska je iskrcana na obalu mora, lađe su izvukli na suho i poredali ih po okolnim brežuljcima. Sa jednog brdskog prevoja (na putu prema Troji) te se lađe mogu vidjeti, kao i narod oko njih.
Sa tog istog prevoja, u pravcu Troje postoji Pupčasta ravnica, - mogu se vidjeti zapaljene vatre i čuti svirka i pjesma Trojanaca. Od ravnice prema gradu, razdaljina je vrlo mala, - jer, pošto ih zatiče noć idu u grad po namjernice. Kako bi ta večera imala smisla, razdaljina se treba savladati za sat/dva.
No, još je dosta sitnih detalja koje trebamo dešifrirati na ovom potezu koji smo opisali.
P.S:
Pročitao sam mnoge knjige o Troji koje su pisali razni tragači.
Nitko od njih nije ponudio ovakva tumačenja. U stvari, nisu ovo moja tumačenja iz moje glave, ja samo dešifriram Ilijadu i tumačim ono što Homer ostavlja kao mapu.

Zato poručujem svim tragačima, sadašnjim i budućim; - morat ćete poštovati sve ove detalje reljefa ako se mislite uhvatiti u koštac za potragom Homerove Troje!!
Ilijada opisuje tek 40 zadnjih dana rata, do Hektorove smrti. Rekao si to nekoliko puta, a sada se odnekuda zna kako su i na kome mjestu poslagani brodovi - prije 10 godina.
Trojanci su Ahejce doganjali do brodova i morske obale, jel tako? Agamemnon s obližnjeg brda promatra trojanske vatre koje su očito blizu njegova tabora. Ako je od morske obale do utvrđenog Pergama (Ilija ili Troje), po plodnoj ravnici i cvjetnom polju, prošaranom pupčastim brdima, Ahejcima trebalo oko 4 sata pješačenja pod punom ratnom opremom, Trojanci su bili sat vremena bliže. Kažeš da su ispregnuli konje pa u Troju, po slavljeničke rekvizite, nisu išli sa oklopom, mačevima i kopljima, što dodatno skraćuje vrijeme puta.

Pokaži fotografiju lokaliteta za kojega si se zakačio, ako imaš tako ''čvrst'' dokaz... Usput, nudim ti uslugu najkvalitetnijih satelitskih snimaka 100 km. u krugu Ljubuškog...
odgoovorite sa citatom