TEMA: ingo test
Prikazati pojedinačan prilog
  #23  
Staro 01.01.2009, 03:21
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ja pogrijesih, ti me laki upita za razliku izmedju Goldmaxxa i Gmaxxa . U svakom slucaju odgovor je umalo pa isti. Gmaxx sam takodje koristio samo nekoliko sati u oktobru, kada sam bio u rodnom kraju i tada sam pronasao samo nekoliko novcica i par drugih stvarcica (postavljene su na forumu). Tacan procenat ti za dubinu ne mogu reci ali ti mogu reci da se Gmaxx odlicno moze nastelati, tako da ti bez problema pokazuje strelice od samostrela visokim tonom (tonom za obojene metale) cak i na 30 pa i vise cm (koristio sam 27cm DD sondu). Sa Gmaxxom sam pronasao samo onaj jedan vizantijski folis, sto se tice vecih novcica, a i on je bio ispod samo jednog bukovog lista tj na samoj povrsini. Ipak, kada uporedim starog goldmaxxa i novog Gmaxxa II, osjecaj mi govori da je Gmaxx II mnogo jaci od Goldmaxxa kada su dubine na vece predmete u pitanju a mislim da je Gmaxx II takodje bolji kada se traze zeljezni predmeti tipa strelice i sl. Goldmaxx, bilo stari ili novi tip, ipak je napravljen za sitnije predmete i predmete od plemenitih metala (zlato, srebro), tako da Gmaxx II (noviji model), ne moze sa starim modelom Goldmaxxa kada je dubina u pitanju. Provjereno na terenu sa "kratkim" kod jednog srednjovjekovnog srebrnjaka (otprilike 1cm velicine), gdje je on na moj dobiveni signal rekao da se radi o zeljezu a bio je ipak taj novcic. Ok, imao sam dosta nejak signal ali je ipak bio za kopanje, sto se na kraju i isplatilo
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom