Prikazati pojedinačan prilog
  #3  
Staro 11.01.2006, 18:25
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
E kako to sve cudno zvuci, sjetite se onih zlatnika sa slike. Ono sto mi kobajagi istrazujemo to je samo prasina kako oni kazu kulturni sloj unisten agrokulturnim radovima. Za istoricare to je bezvrjedno ali za njihove dzepove bogami nije. Oni se bore da opljackaju tudju muku hobi i ljubav. Oni ako to legalizuju vidjet cete da ce muzeji ostati prazni svi ce oni otvoriti privatne butike i opuhati ono sto je ostalo. Oni sad imaju sve na raspolaganju karte, mjesta, dokumentaciju, masineriju i znanje. I taj novi zakon je sigurno njihovo maslo. Ali novac neraste u zemlji i jednog dana nestace i njega. Onda ce oni u pricu kako su opet divlji tragaci te ovo te ono. I uostalom koje nacionalno blago mi to otudjujemo? Kako srbima hrvatima itd... moze nacionalno blago biti Rim, Madjarska, Austrija ...to je sve tudje. Zna svako sta je njegovo i nek se drze toga. Bogami tu su ponajmanje zainteresovani bas iz razloga sto je to arheoloski BJEDA. Ali kako bude bice, nadam se da Vam nisam dosadan, toliko me ovo naljutilo da neznam odakle bi poceo paljbu.
odgoovorite sa citatom