Prikazati pojedinačan prilog
  #3  
Staro 20.01.2012, 01:14
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Interesuje me sve sto znate o sahranjivanju konja kroz istoriju. O cemu se radi. Setajuci brazdom kroz jednu njivu koju je gazda malo dublje pustio oko 35 cm naisao sam na jednu kost kad sam malo asovom iskopao vidim gomilu kostiju i dosta zubi koji su najverovatnije od konja pored je bilo dosta keramike. Presao sam detektorom preko toga nekoliko puta ali nije davao nikakav signal. Zatrpao sam i nastavio dalje. To je bilo pre 4 dana nisam o tome ni razmisljao sve do ujutro kad sam se probudio. Sanjao sam kako sondiram to mesto i to povelika rupa ali nisam zapazio detanje. Eto bas na pravoslavni praznik Bogojavljanje san. Nebitno ovo sto sam zadnje napisao, dok nesto ne procitam u zbirci arheoloskih radova interesu je me sve o sahranjivanju konja. Jos da napomenem da su sve kosti izgledaju kao ispreturane mislim nije cela glava kako bi trebala da bude. Teren je srednjovekovni 12-16 vek mada ima naznaka da bi moglo biti i nesto iz bronzanog doba pa i rima, praistorije, kelta jer blizu su svi tereni (u krugu 1 kilometar). Saveti predlozi i objasnjenja su pozeljni.
malo manje pustaj mozak na ispasu,otprilike sam ti dao odgovor na sva naredna pitanja.
opterecuj se pametnijim stvarima u zivotu (ozeni se),tako da ces nocu za svaku slavu a i svakog ordinarnog dana sanjati,pametnije stvari (porodicu).
ako ti se to ne svidja idi na pecanje,sanjaces ribu.....idi u lov,bice srndaca u snovima.....zaduzi se negde pa ne vracaj dug,sanjaces pistolje

u ostalom....manje sanjari i kreni da zivis
nadam se da sam ti pomogo,ako nisam....ima strucniji
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif

Promijenjeno od eclipse4 (20.01.2012 u 01:20 sati)
odgoovorite sa citatom