Prikazati pojedinačan prilog
  #25  
Staro 10.08.2010, 12:17
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
problem resen

da ne idem preko kulina bana,i da skratim,u pitanju je bila sonda,preko prijatelja sam dobio drugu,tako da sad sve funkcionise cakum pakum.
rezultati su i vise nego odlicni,onu mesingu iz teme koje je zakljucana,je detektovao,ne na nekoj neveverovatnoj dubini ali znatno dublje nego li sa prethodnom sondom.

inace na drugom testu gde su u rupi bili novcici i 21 caura od 8x57 (znam da zvuci brojcano mnogo,ali je to samo jedna saka),moj drugi detektor je video na nekih 60cm,dok je xp zatajio i tu na nekih 35-40cm,ali zato sa ovom sondom xp je dao signal onaj tihi i daleki na sigurno preko 80cm.

kutija sa elektronikom je otvorena,odnosno otvorio sam je svojevoljno,o cemu sam obavestio vumija,i ploca unutra je sasvim ok,nije dirana ili menjana.

sve u svemu ovo me je kostalo 70e (50 za sondu,20 sam ja castio coveka),i zahvaljujem se vumiju sto mi je izasao u susret i rekao da ce mi refundirati tih 50e.javicu vam ako mi bude poslao pare al nemojte da mu kazete,xexeexe.

jutros sam bio na teren i radio jednu njivu gde je bilo zito,paljena je al nije sve igorelo kako valja,ostale su trake koliko ima od tocka do tocka traktora,neko je bio pre mene jer je bila rupa do rupe i u toj rupi do rupe ja sam nasao,oko 25 parica,oko 10 cankara oko 7-8 srebrnjaka i par aplika,mislim da to dovoljno govori.
po prvi put sam na terenu cuo i ja taj tihi i daleki zvuk o kome sam pre samo mastao i bi parica na dosta dobroj dubini.
cak sam naisao na rupu gde je covek iskopao ek ser i stajao u zemlju,xp mi je bez problem javio da tu lezi jos nesto,nalazio se vrh igle od fibule,mozda nekih 2-3cm dug.

dakle konacno imam volju za izlazak na teren.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom