Prikazati pojedinačan prilog
  #52  
Staro 14.06.2009, 15:34
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Nije gotovo

Ovako bi, po procjenama eminentnih stručnjaka moralo izgledati Jadransko more u usporedbi s današnjim. Meni se čini da su ga previše skratili i da talijanska rijeka Po nije tekla baš tako daleko, a zašto to mislim pokazat će se malo poslije. Nivo vode mogao bi biti niži jedno stotinjak do dvjesto metara, a zasigurno ne skoro kilometar, što daje drugačiju sliku o smještaju grčkih brodova. (slike 1 i 2)

Lokacija Troje po mojoj teoriji i teoriji Milutina Jaćimovića iz Aranđelivca dobija pomalo svoj stvarni smisao. Kako bi bilo dobro da se što više zainteresiranih uključi u razgovor, sa nekim svojim dokazima, pa da zajednički potvrdimo tezu. Zašto da svoju baštinu prepustimo nekom drugom? Zašto Grci svojataju Aleksandra Velikog kad se zna da je rodom od loze Karanović? Pa da, čisto ''grčko'' prezime...Možda je i prezime Marković grčkog roda i poroda...

Nivo vode bio je niži možda jedno stotinjak do dvjesto metara, a zasigurno ne skoro kilometar, kako su protumačili u dokumetarcu, što daje drugačiju sliku o smještaju grčkih brodova. Sada bi mogli biti poslagani onako kako opisuje Homer, zar ne...? (slike 3 i 4)
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg visina mora u Jadranu2.jpg (9,7 KB, 10x prikazano)
Tip dokumenta: jpg sliv Bune i Drima2.jpg (14,3 KB, 8x prikazano)
odgoovorite sa citatom