Prikazati pojedinačan prilog
  #822  
Staro 24.08.2023, 11:23
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
AMFITEATRI (8. dio)

Ne bi me iznenadilo da su negdje blizu Salone i temelji velikog slavoluka. Sve u svemu odabrao sam motive koji su mi potrebni za dvije šašave teorije. Slavoluk u Puli, kao i mnoštvo drugih, bili su ''uređaji'' za navigaciju letećih objekata opisanih u mnogim epovima, pa i u Bibliji. Zašto tako mislim? Elektroničari znaju čemu služe, kako izgledaju i od kakvog materijala su današnji transformatori, odnosno pojačala električnog napona, ali i elektromagnetnog signale, stoga su i slavoluci za slične potrebe namjenjeni. Ne želim nikoga previše zamarati elektronikom, ali moram efekat pokazati na ilustraciji. Oko ovakvog metalnog elementa, bio on prirodni magnet ili umjetni, uz dodatak žice s električnom stujom stvara se magnetno polje, koje može imati veliki domet, ovisno o veličini metala i jakosti dodane energije. Nikola Tesla je eksperimentirao ovim efektom i dokazao da postoji signal koji se može uloviti antenom, te iskoristiti i prilagoditi svojim potrebama. Naši davni preci koristili su se tehnologijom koja je današnjoj genaraciji veliki misterij. Za nekadašnje leteće objekte, koje je biblijski prorok Ezekijel zvao ''vatrenim utvarama'', a mi zadnjih pedesetak godina neidentificiranim letećim objekima (NLO), slavoluci su služili kao navigacijski uređaji
pomoću kojih su vozači ovih ''letjelica'' bez problema mogli spustiti se na bilo koju željenu lokaciju.

Amfiteatri i slavoluci obično si crvenkaste boje što jasno upućuje da su građeni opekom i betonom punim željeznog oksida, koji se nalazi u tlu, šljunku i granitnim stijenama i dobri su vodiči elektromagnetnog signala. Nisu samo amfiteatri i slavoluci bili elektronske ''mašine'' već i piramide - kao energane i megalitski obelisci - kao navigacija.

Zanimljivost starog grada Arlesa je, kako uvjerava znanost, drevni ''egipatski'' obelisk, visok 15 metara, a premješten je s lokacije još starijeg Arlesa iz današnjeg amfiteatra. Piramide i obelisci imaju istu namjenu kako u dalekoj prošlosti, tako i danas. Najbolji primjer je mali otvor u piramidi i bakreni dodaci, otkriveni specijalnim robotiziranim vozilom, koji je snimio zanimljivu fotografiju, već objavljenu u poglavlju o piramidama.

Piramide su još u prvobitnoj funkciji, ali mislim da amfiteatri nisu u jednoj od dvije važne uloge kod svoje prvobitne, specifične izgradnje. Za jednu korist amfiteatara prilično sam siguran, a za drugu samo nagađam, jer su potrebna određena mjerenja da bi bio donekle siguran. Amfiteatri su prilično devastirani, u njima nema dotoka vode, koja je jedan od
glavnih elemenata stvaranja energije, nešto slično današnjim akumulatorima.

Samo poslije ''popravka'' kompletnog amfiteatra i mjerenja stvorene energije mogu se uvjeriti jesam li u pravu. Mislim da bi, kada se u njih pusti voda, opet bili ''benzinske pumpe'' za NLO. Danas se ne koriste iz razloga što postoje i prirodni izvori jeftine energije, bez bilo kakve izgradnje drevnih ''elektrana''. Zvuči šašavo, ali sličan efekt slučajno je primijećen u mojoj bivšoj tvornici radio uređaja u Novoj Gradišci. Kada su vremenski uvjeti bili ''povoljni'', par minuta prije nailaska grmljavinskog oblaka, nas nekolicina ''igrali'' smo se s priključnim konektorima kabla anteni na krovu firme, iz kojih su ''skakale'' vatrene ''iskre'', dužine oko centimetra, a mi smo ih dirali, pomalo ''pržili'' prste na rukama, u čudu se gledali i nismo nikako mogli objasniti što se događa. Čim su počele padati prve kapi kiše nestalo je i ''napona'' na konektorima. Zbog toga NLO često možemo vidjeti u grmljavinskom oblaku, što je više puta snimljeno kamerom, a i Nikola Tesla je to znao prije stotinjak godina...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg k17.jpg (33,8 KB, 4x prikazano)
Tip dokumenta: jpg k18.jpg (25,9 KB, 3x prikazano)
Tip dokumenta: jpg k19.jpg (18,5 KB, 3x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Grga na prilogu