Prikazati pojedinačan prilog
  #316  
Staro 22.11.2011, 13:56
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
danas mnogi i to precesto pokusavaju da porede postojanje vanzemaljaca sa postojanjem Boga...ne znam zasto. nema sumnje da su davno postojale razvijene civilizacije ali mi ne znamo mnogo o njima jer su ih njihovi nasljednici unistili (o tome svjedoce i svete knjige) jer su postali prenasilni ili znanje usmjerili u pogresnom pravcu.
mi ne znamo kako su te civilizacije dostigle tu razinu razvijenosti upravo zahvaljujuci narodima koji su ih zbrisali sa lica zemlje. na kraju dugo nakon unistenja Rima ljudi nisu mogli da se othrvaju mracnjastvu i da dostignu taj nivo znanja koji je ima Rim i narodi prije njega.
mi mozemo samo da nagadjamo jer ako nismo u stanju da zavirimo u "coskove " nase galaksije kako mozemo znati sta se nalazi u bezbroj drugih galaksija koje postoje u svemiru?
mislim da mali organizmi i bakterije (npr. u vodi) nisu svjesni nase prisutnosti a ni toga da ih mozemo unistiti obicnim prokuhavanjem vode. mislim da smo previse mali i ograniceni da sve shvatimo i objasnimo. a sto se tice skeleta vanzemaljaca mislim da su to deformisana tijela ljudi jer i danas postoje strasni primjerci mutacija a mi nismo ni svjesni kakvih sve...mozda te jadne ljude neko negdje drzi i proucava( ubijedjen sam u to) a neke drevne civilizacije su im pridavale veliko znacenje i koristile u nekim obredima.
previse je toga nejasno da bi se nesto smisleno moglo reci o stvarima iz istorije i postojanja ljudi a kamoli o postojanju vanzemaljaca itd itd.
na kraju ne vjerujem da su ti vnzemaljci (ako postoje i ako su uopste dolazili na Zemlju) zapravo bogovi ili bozanstva kojima su se ljudi klanjali ili da oni imaju veze sa postankom danasnjih monoteistickih religija.
odgoovorite sa citatom