Prikazati pojedinačan prilog
  #65  
Staro 04.03.2009, 03:33
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
zakopane mete

Enigma:"Test zakopane mete u zemlju je glupost, zračni test je puno gluplji. "
Ti si Enigma u pravu sa aspekta tragaca ali sa aspekta trgovca i kupca detektora si promasio temu.Ne bi ceo glupavi zapadni svet reklamirao detektore i njihove perfomanse onako kako ih gledamo na You tube.Nego bi prikazivali filmove sa raznoraznih nalazista,a to bi ih kostalo toliko da ne bi zaradili ni za hladnu vodu.Naravno morali bi tamo da kampuju mesecima dok se nesto ne izrodi.
Mnogo je jednostavnije unajmiti profesionalnu firmu koja poznaje rad sa svim detektorima,uzeti raznorazne kovanice i artefakte,ocistiti prvo teren od svega onda ovo sve lepo zakopati na odredjenu dubinu i vrsiti probe.Ja se slazem da okolina predmeta ne sadrzi oksidne sastojke u zemlji ali koga to zanima?Oksid niko ne nosi kuci ,samo predmet zar ne?
Mi cemo na terenu traziti upravo ono sto je odolevalo vekovima zubu vremena ali ako ne nadjemo nista necemo dozvoliti da nam dan prodje bas uludo.
Stosta cemo zakopati na odredjene dubine preliti to mucenicom"valja se"
i onda izvrsiti merenja koja cemo Vam lepo prezentovati.
Rezime svega ovoga je sledeci:Svaki tragac zeli potajno da je bas njegov detektor najbolji i da ce otkriti sve zaboravljeno pod zemljom.Naravno sa sto manje kopanja.Mi upravo zelimo da svim tragacima damo neki opipljiv rezultat koji ce ih usmeriti da odaberu pravu masinu(naravno od ove dve).:36_1 _12[1
odgoovorite sa citatom