Prikazati pojedinačan prilog
  #5  
Staro 31.03.2005, 01:54
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Sve je bas tako. Ja i zivim usred te ludnice, Miljkovac je samo 15 km od mene. Tu nikako ne smes nocu krenuti bez dobre baterijske lampe, inace potonuces u neki od bunara koji su na svakom koraku (rupe od 2-3 metra, odnosno mesta na koja je pokazao laser). Ima tu mnogo da se isprica, ali bolje da vam iznesem jednu drugu informaciju.
Naime, jedna ucena i mudra glava je malo proucila te zapise popa Martina Himovica i dosla do sledecih zakljucaka.
On se naime zvao Martin Hruscuk, danju je bio pop, a nocu hajduk. I zaista postoji nekoliko stranica koje je ostavio iza sebe sa mestima na kojima su skrivali vrednosti otete od Turaka. Ali, ti spisi su pali saka Milosu Obrenovicu, koji je, zbog uzasne krize i siromastva posle Prvog Srpskog ustanka, dosao na ideju da malo udahne optimizma narodu, i dao nalog da se napise citava knjiga, i u nju pomene skoro svako naselje u Srbiji, i navodna skrovista puna zlata. Ta izmisljena knjiga je umnozena i pustena u narod. Eto, mislim da Milos nije mogao ni sanjati kakvu ce lavinu pokrenuti do danasnjih dana, ili: ALA JE OPRAVIO, SVAKA MU CAST!
Uostalom, to i nije lose, nadati se necemu, pa makar to bila i laz. Bolje i lazni optimizam, nego surova realnost kakva je trenutno ovde.
Zeljko.
odgoovorite sa citatom