Prikazati pojedinačan prilog
  #5  
Staro 19.11.2004, 23:50
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne znam sta bih vam mogao preporuciti, sve zavisi od toga koliko zelite da investirate u ovaj hoby. Ja sam npr prvi put uzeo takodje jedan jako jeftin aparat i odmah da vam kazem to nije nikakvo rjesenje, mozete samo da se isfrustirate i nista drugo. Drugi aparat koji sam nabavio bio je minelabov Musketeer Advantage. Taj aparat me je odusevio, kako sa dubinom pronalazenja, tako i sa osjetljivosti na male predmete (recimo zrno sacme). Diskriminator mu se moze podesavati tako da se mogu izbacivati odredjene velicine zeljeznih predmeta. Prepoznavanje metala pomocu zvuka ne postoji ali se jako lako nauci jer plemeniti metali daju jako lijep zvuk dok veci komadi od zeljeza daju takodje ****kteristican zvuk i lako se prepoznaju, sve ovo se vremenom nauci. Sto se tice cijena Advantage se krece oko 450 Eura dok se Explorer II krece oko 1000 Eura. Koliko sam imao prilike da vidim rad sa explorerom, mogu reci da je prilicno komplikovan sto se za Advantage ne moze reci. Po mome ja bih prije uzeo Advantage, ali ne zelim da vas ubjedjujem da ne budem ja poslije kriv za nesto ako ne budete zadovoljni. Svi oni koji imaju Advantage govore samo najbolje za njega i kada se uzme cijena u obzir mislim da je jedno od boljih rjesenja. Od razlika mogu se spomenuti da Advantage nema display, mjerenje dubine i visetonsko odredjivanje vrste metala. Po meni ovo je sve suvisno i samo oduzima vrijeme pri trazenju. Ja takodje imam detektor sa displayom i mogu reci da vise ne obracam paznju sta na njemu stoji (osim stanja baterija). Kako rekoh, sve je stvar ukusa. Za podatke o EX II cu morati prvo da prevedem i onda cu ih unijeti u forum, naravno trajace koji dan posto nisam bas sa vremenom najbolje stojeci. Sto se tice prstena mozete ga postaviti u bilo koji forum za koji smatrate da vremenski odgovara tome pronalasku, nije nikakav problem ako i ne odgovara.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom