TEMA: Konstantin
Prikazati pojedinačan prilog
  #16  
Staro 17.05.2015, 16:43
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.321
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.537 zahvalnice(a/u) za 402 priloga
Tema

Pokvarismo kolegi temu . . ., ali je i ova koju smo otvorili zanimljiva.
Da je to samo trenutno pesimisticko osecanje, pa mislis, proci ce, ali sve cinjenice idu u prilog pesimistickom vidjenju skore buducnosti . . . .
Preteklo me vreme, jos nisam docekao da poslozim svoju kolekciju u vitrine, niti da slozim arheolosku biblioteku na police . . . zamisljam kako cela nevelika kolekcija moze biti zatrpana u nekom buducem strasnom ratu, pa kako ce zbunjivati neke buduce arheologe kad pronadju na malom prostoru izmesanu polomljenu keramiku od ranog neolita do srednjeg veka, . . . samo sto verovatno nece biti buducih arheologa, sto rece Ajnstajn: cetvrti svetski rat ce se voditi lukom i strelom.
A sto rece Enigma, iza onoga sto poznajemo kao umetnost i kulturu, stoji novac kojeg je, najcesec krvavo, zaradio neko drugi i odkad mi se takva misao prvi put usuljala u glavu pre nekoliko decenija, nestalo je carolije divljenja dvorcima i velelepnim palatama, poceo sam da se pitam koliko je jadnika stradalo gradeci te dvorce, koliko nesrecnih zivota je platilo tu lepotu . . . . a mi to zovemo civilizacijom.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom