Prikazati pojedinačan prilog
  #10  
Staro 26.04.2008, 00:28
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Cetnicko zlato

Citat:
citat od rammstein Prikažite prilog
Prilog je veoma zanimljiv prepelice.Pre nekoliko nedelja sam citao u novinama(neznam vise kojim),clanak slican ovome, mislim da se radilo o nekim dijamantima,neznam ni ja sam vise.Samo znam iz onoga sto mi je ostalo u pamcenju da se pominje ista osoba Hadson......
Nisam ni obracao paznju o cemu se radi,ali evo sada citajuci tvoj prilog vracaju mi se neke stvari u glavi iz detinjstva,a jos neke stvari se takodje pojavljuju sa interneta i iz puno procitane gradje do sada......
Naime dok sam bio klinac moj pradeda(neka mu je laka crna zemlja),stalno pricao neke price.Inace on je za vreme II s.v.rata bio u cetnicima od samog pocetka rata........
Pricao mi je o susretu sa Drazom,o zivotu kako je tekao za vreme tog citavog perioda ratovanja.....I stalno mi je spominjao jednu bukvu na jednom mestu u planini gde im je bio logor(ne zatvorenicki),nego gde su se oni skrivali i odatle vodili operacije........
Moram da napomenem da je on 1988 nesretnim slucajem nastradao,a da sam ja sve ono sto mi je on pricao i zaboravio do sada......
Evo zahvaljujuci tvom prilogu,vratio sam se nekoliko godina unazad.........
Veoma zanimljiv prilog.......:36_1_1 2[1
Sve te bukve su posecene pre dosta godina .U ovim gore navedenim prilozoma ima dosta istine i dan danas mnogi tragaci idu na te terene u potragu za zakopanim blagom ali je teren prevelik.Sto se tice Engleskog obavestajca treba znati da se naglo obogatio posle rata i to veoma mnogo i isao u ekspedicije za potragom blaga i na neke druge kontinente sto ne iskljucuje mogucnost da su tu bili i dijamanti za kojim je tragala UDBA .Mnogi su ljudi postradali posle rata kod kojih je pronadjen bilo kakav podatak vezan za zlato.Zanimljiv podatak je recimo da sam pre nekoliko godina ulazio u Mokru pecinu na Ravnoj Gori moja procena je da je dugacka negde oko 230 metara visina varira od 3 do 5-6 metara kao i sirina.Kroz nju ide veoma hladna voda recica i moze da se pije cista je i bistra .Po nekim pricama kako pecina pocinje tu a ima izlaz na nekom drugom mestu nije tacna ona ima zavrsetak.Mere koje sam naveo su kako nas narod kaze od oka osim duzine tacna duzina je 465 koraka.Mesto je izuzetno lepo za izlet ili kampovanje sto porodicno sto sa drugarima cista ocuvana priroda za okretanje prasenceta ili jagnjeta na raznju ili dobar rostilj.
odgoovorite sa citatom