TEMA: RAZLIKA ???
Prikazati pojedinačan prilog
  #6  
Staro 11.04.2008, 20:52
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od jovicas Prikažite prilog
Pozdrav ,mozelimi neko pomoci .
Interesujeme koja je razlika izmedju GP 3000 I XP GOLD MAX POWER.
Dva razlicita svijeta, jedan je VLF a drugi je PI detektor. Da li je jedan od njih jaci (dublji ili kako god da to nazovem), to se mora utvrditi direktno na terenu. GP 3000 (ako uopste mislis na minelabov) je dosta jak detektor i napravljen je za trazenje zlata (isto tako i Goldmaxx), s time da svaki PI detektor lakse prodire u mineralizirano zemljiste od bilo kog VLF detektora. Tacne razlike bi ti mogao dati samo onaj ko je radio sa oba ili oba poskeduje. Ja mogu reci samo ono sto sam cuo od covjeka koji ima GP extreme a to je, detektor nije za upotrebu na njivama nego je vise za ciste terene, cisto zbog izuzetne osjetljivosti na obojene metale, sto bi znacilo, da bi recimo na nekom rimskom naselju imao velikih problema. Imao sam prilike da vidim keltske zlatne novcice koje je pronasao tim detektorom, radi se o zlatnicima koji imaju promjer samo nekih 5mm.
Zaboravih napomenuti da je i razlika u cijeni skoro 4:1 u koristi GP-a, sto opet ne znaci da ce, ako Goldmaxx pronadje zlatnik na 20cm dubine, on pronaci isti na 80cm
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom