Prikazati pojedinačan prilog
  #11  
Staro 15.01.2005, 20:07
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
@Rammstein

Zelim ti (nadam se da ne smeta ovo TI) dobrodoslicu u forum i nadam se da ce mo imati prilike da citamo tvoje priloge. Da li upraznjavas ovaj hoby, mislim trazis sa detektorom ili si samo zainteresovan za njega?
Naravno da mi nesmeta sa TI.Drugo hvala na dobrodoslici veoma lepo od tebe kao moderatora ovog foruma.E sada naravno da ovo radim iz hobija nadam se da se razumemo.Vec duze vreme trazim detektor koji bi mi najbolje odgovarao i koji bi takoreci bio koliko-toliko savrsen,ali nazalost posto je ovde u Svici veoma veliki izbor tih uredjaja,a za Nemacku i da ne pricam dosao sam do tog stepena da vise neznam sta da kupim ili koji detektor da kupim.Naime pre godinu dana sam bio veoma zagrejan za neke detektore koje je prodavala neka nemacka firma.Radi se o detektoru "Lectra-search VS-600",neznam da li si cuo za njega.Ali nazalost sticajem okolnosti nisam ga kupio,kasnije se ta firma zatvorila ili neznam ni ja sta je bilo.E sada sam naleteo ovde u Svici na Garret 2500,za koga kao sto sam napisao vec cekam prevod na srpsko-hrvatski.E sada dali cu ga kupiti ili ne neznam ni ja sam,ali ipak mislim 99% da cu ga kupiti.Posto ce mi to biti prvi detektor nadam se da se necu razocarati.Jer kao sto sam vec rekao duze vreme se bavim ovim poslom koji se do sada sastajao samo u prikupljanju informacija,lokacija ......itd,ali naravno nisam do sada posedovao nijedan detektor.[B]e sada kad smo vec kod toga tj pricamo o nalazenju i trazenju,moje misljenje je: da sto je duze vreme jedan predmet zakopan u zemljivece su sanse da ga detektor nadje.Primer:novcic koji lezi u zemlji 1000g i novcic koji lezi u zemlji 2g.novcic od 1000g zbog vremena lezenja u zemlji ima vecu oksidaciju sa zemljistom tj zemlja i objekat stvaraju jedno zajednicko oksidno polje cija jacina zavisi opet od vremena lezanja predmeta.Tj sto predmet vise godina lezi u zemlji vece mu je i jace oksidno polje koje zraci a samim tim lakse je da se predmet detektorom nadje.Napomenuo bih da se ovaj proces u nauci zove"HALLO EFEKT"Sto kod novcica koji je zakopan 2g u zemlji ovog procesa nema.Ali zapravo ovo nevazi za sve detektore.Posto ne rade svi na istom principu.E sada zanima me tvoje misljenje o ovome,a naravno i misljenje ostalih clanova foruma.Hvala

Promijenjeno od rammstein (15.01.2005 u 20:57 sati)
odgoovorite sa citatom