TEMA: Gems
Prikazati pojedinačan prilog
  #9  
Staro 14.03.2006, 16:04
STRELAC
Gost
 
prilozi: n/a
GEMS slike

ZDRAVO Druze,evo ovako stoje stvari sto se tice onih slicica ,ona srednja slicica sto ti kazes da sam rasporedio predmete na podu,to je ustvari obradjeni snimak sa terena na kome se odlicno vide predmeti u zemlji na dubini od 50 do 60 cm,ija to uopste nisam otkopavao,tako da neznam da li je to zaista tako u zemlji ili nije,ali na toj dubini to moze da nadje i bilokoji detektor,pa prema tome ako vas zanima dodjite da otkopamo zajedno i vidimo dali je to zaista takvog oblika ili slicno,s obzirom da je veoma plitko,ijos nesto na tom mestu sam samo jednom napravio taj jedan snimak,pa sam ga kasnije ubacio u kompjuter,a da bi bio siguran potrebno je ponoviti snimak bar jos dva puta,meni ono lici na neki obican alat koji nije tako vredan da bih zurio da ga otkopam,pa eto imate priliku da se i vi uverite, a evo zasto ja neverujem ,na onom trecem snimku gde se vidisamo jedan predmet i dosta veliki ,to je ustvari sanduk koji se nalazi na dubini od oko 2,2m ,i ja sam sa ekipom od 5 clanova iskopao rupu duboku 2,5m i siroku 5x5m ,ali sanduka nema nigde,neznam zasto,kad ponovim snimak on ga cas ima ,cas nema ,i nije uvek istog oblika,ajde taj oblik nekako i da zanemarimo,ali bi trebao da se nadje neki predmet bilo kog drugog ,oblika, medjutim nema nicega,tako da sam ja zbog toga zakljucio da svi ovi OKM -ovi skeneri rade kao laseri, odnosno registruju najjace zracenje u okolini gde vrsite snimanje,tako da predmet zaista postoji tu negde, a u vecini slucajeva nije na povrsini gde vrsis skeniranje, osim ako bas ne pogodis da snimas iznad predmeta u zemlji,onda ga i vidis na pravom mestu,i mozes ga lako otkopati. Dakle problem kod ovih skenera je taj sto oni imaju samo senzor za prijem signala koje zrace predmeti u zemlji,on ih registruje i pretvara u neku sliku koja nije uvek ista bez obzira na ponavljanje snimanja vise puta na isti nacin,nesto slicno i kod rada sa detektorima se javlja da imate zvik kao da je neki predmet u zemlji a kad otkopate rupu predmeta nema,on je svirao ili zbog jake mineralizacije na terenu ,ili na neki mineral u zemlji ili neki rsapadnuti metal koji se malte ne pretvorio u zemlju, to vam se najverovatnije svima desavalo kao i meni narocito ako sam trazio predmete na vecoj dubini pa aparat podesim na maksimalnu osetljivost. Ustvari ja samo kazem da ni ovi najnoviji skeneri nisu 100% pouzdani i da netreba previse ocekivati od njih i previse verovati njihovoj reklami jer je ipak to samo reklama za prodaju, a stvarno dobri skeneri koji imaju prave snimke i uvek iste se uopste ne reklamiraju,jer su to stvarno pravi uredjaji i netreba im reklama,ali su i oni dosta skuplji od OKM -a, te sam ja zato i kupio ove igracke jer mozda isa njima ako imam srece napravim samo jedan pravi snimak,i tako dodjem do malo vise para i kupim pravi aparat,a on postoji...
odgoovorite sa citatom