Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 25.02.2010, 19:25
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.494
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Spektakularno otkrice u Visokom

Visoko,25. februar 2010. god

Danad je Semir Osmanagic,na iznenadnoj konferenciji za stampu ",odrzanoj u hotelu "Piramida" u Visokom,svijetu predstavio spektakularna otkrica vezana za visocke piramide.Radi se o samom ulazu u "Piramidu Mjeseca",koji je sasvim slucajno otkriven.
Lokalni zemljoradnik N.N.(ime poznato redakciji)je ,prilikom vadjenja krompira,motikom iskopao jednu kamenu oklagiju,a onda daljim kopanjem i neke dijelove kamene plastike nepoznatog porijekla.Sve je to prijavio Omeragicu ,koji je,zajedno sa svojim saradnicima,poceo sa tajnim iskopavanjima .
"Odmah smo znali da se radi o necemu sto smo vec ocekivali",rekao je Osmanagic."Zato smo iskopavanja vrsili u strogoj tajnosti,nocu,po snijegu i kisi i uz izuzetne napore.Kao sto vidite trud nam se isplatio".
Malobrojnim novinarima su podjeljene fotografije na kojima se vidi sam ulaz sa dvije monumentalne figure u sjedecem polozaju.Ispod kamenih figura su uklesani znakovi koji mnogo podsjecaju na one u Egiptu.
"Trenutno smo zauzeti sa sredjivanjem dokumentacije o nalazu,odredjivanju starosti samog nalaza,kao i sa desifrovanjem uklesanog teksta",rekao je Osmanagic."Do sada smo uspjeli da desifrujemo sam pocetak i on glasi"Kad ja podjem na Bembasu.... ".

Poslije konferencije su se novinari ,u pratnji Osmanagica ,uputili na sam lokalitet "Piramide mjeseca".
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 10423_102978063051759_100000186971243_86926_4770297_n.jpg (48,0 KB, 88x prikazano)
odgoovorite sa citatom