Prikazati pojedinačan prilog
  #19  
Staro 27.01.2010, 12:15
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 570 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Ja bih najradije pokupio (ako nista drugo ukrao bih ih) dvadesetak najvrednijih i najznacajnijih arheoloskih pronalazaka iz svih muzeja Srbije. Za godinu dana bih obisao sve najposecenije muzeje po celom svetu. Verujem da bih od novca posetilaca mogao da napunim budzet drzave za jednu godinu a ne da uzimamo razne kredite od MMF, Rusije, Kine, Tunguzije i koga sve ne. Verujem da me ne bi strpali u zatvor zbog kradje vec bi me vlada castila funkcijom ministrom bez portfelja i nazivom neke ulice u glavnom gradu. Salim se naravno. Samo sam pod utiskom vojvodjanskog muzeja koji je tri slema izlozio po celom svetu. Dva su nadjena u mome kraju i znam da ih je muzej bogato otkupio od nalazaca i da im se sigurno visestruko isplatilo kao i sve sto se otkupi visestruko se isplati samo treba imati malo mozga. Pogledajte malo kroz istoriju ko sve nije osvajao i pljackao nas Srem, Vojvodinu Iliri, Kelti Rimljani, Turci, Tatari, Mongoli krstasi... dali na svetu postoji teritorija koja je toliko osvajana od najrazlicitijih naroda? A zasto?
Place mi se od srece kad pomislim koliko smo prirodno bogata drzava sa termalnim i mineralnim vodama, prirodom, rekama, rudama, vrednim ljudima istorijom i arheologijom, biodizelom, hranom za ceo svet... ...
Place mi se ot tuge sto smo nesposobni da se organizujemo da iskoristimo sve bogom dato sto smo zaludjeni pogresnom ideologijom i kojekakvim glupostima.
odgoovorite sa citatom