Prikazati pojedinačan prilog
  #9  
Staro 01.05.2005, 19:48
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Meni nije problem da jednom godisnje poklonim nekoliko detektora i mojih knjiga u reklamne svrhe. No generalno, klub tragaca bi mogao imati i znacajnijih uloga. Prvo i glavno bilo bi popularisanje tog hobija u javnom mnjenju kroz razne aktivnosti. Recimo gostovanje tragaca u TV emisijama, prilozi itd. Takodje je bilo govora sa drugim tragacima da se sa dovoljno potpisa mozda moze stopirati neki los zakon po nas ili slicno.
Ima nas puno, i konacno organizovani mozemo formirati svoj lobi, imati svoje advokate, pravne tumace i sl.
Postoji citav niz aktivnosti koje niko ne moze zabraniti. Takva je recimo lov na zlatno grumenje i meteorite, za sta su opet najefikasniji detektori.
Kao klubovi radio amatera, tako mozemo i mi. Naravno, to je dug proces, ali i put od hiljadu milja pocinje jednim korakom. Pa treba jednom krenuti s tim.
Verujte mi da postoji na hiljade tragaca, ali svi se uglavnom kriju i nerado pricaju o tome. Aktivnosti kakve predlazem, okrenule bi stvar, i ljudi bi se otvorili.
U Engleskoj, cak jedna Crkvena zajednica organizuje takmicenje detektorista. Zakopa se veci broj mesinganih plocica, i pobednik je onaj ko pronadje najvise.
Mada, kao i kod drugih lovaca, najbitnije je druzenje sa pravim ljudima, vo na raznju, gitare itd.
odgoovorite sa citatom