TEMA: Silno blago
Prikazati pojedinačan prilog
  #3  
Staro 12.10.2011, 09:31
Spartakus Spartakus je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 08.08.2011
prilozi: 392
Zahvaljivao se: 540
Dobio je 11 zahvalnice(a/u) za 7 priloga
Evo da vam ja iz prve ruke dam neke podatke Pošto sam službeno odsutan iz Slovenije i radim trenutno u Skopju putovao sam ovaj vikend do Beograda i nazad i naravno prolazio i pored trase novog autoputa izmedju Vranja i Preševa. Tačno je da ima puno arheologa i da se kopa na sve strane. Očigledno su unajmili radnike koji kopaju a svaku grupu radnika nadzire po jedan ili dva arheologa. Video sam u prolazu kroz prozor auta i temelje koje su iskopali, pored samih kuča u selu i pored samog puta. Kad sam se vracao u nedelju mislio sam i da stanem i prošvrljam malo naokolo ali vreme je bilo kišovito pa me želja prošla.
Da se kopa tačno je, da li su stvarno našli zlato ne bih da procenjujem. Ali u svakom slučaju lepo je videti da se neko ipak brine o tome da se uz ovakve infrastrukturne radove ne preskače arheologija i da ima i rezultata i otkriča. Čekamo dalje informacije od strane arheologa a za vas nekoliko snimki sa mog telefona (zao mi je ali to je to, moja nokia ima samo 2 mp a i dok sa slikao iz pokreta zamalo da se sudarim sa kolima iz kontra pravca )
Bice jos slika ali za jedno 3 nedelje kad opet putujem za Beograd.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 07102011(001).jpg (92,2 KB, 71x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 07102011.jpg (91,4 KB, 70x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 10102011.jpg (90,8 KB, 68x prikazano)
odgoovorite sa citatom