Prikazati pojedinačan prilog
  #22  
Staro 21.12.2009, 20:05
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.321
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.537 zahvalnice(a/u) za 402 priloga
Pocetak kraja

Nadam se da se ovakva predskazanja raznih religijskih mitova i proroka nece ostvariti na predskazane nacine ni na pomenute datume, ali ne znam ni na kakvom to optimizmu vi bazirate svoje negacije nadolazece opste kataklizme u kojoj covek ima najmanje sanse da opstane. Jedan proces je vec zapoceo, moguce na prirodan nacin, kako se vec vise puta kroz (geolosku) istoriju desavao, a industrijsko drustvo (vodjeno pronicljivoscu kapitaliste da od svega napravi pare) je izgleda samo ubrzalo, ako ne i prouzrokovalo taj proces. Takvi su procesi nezaustavljivi, traju i hiljadama godina uzrokujuci drasticne posledice po zivot na zemlji. Proces klimatskih promena ima formu lancane reakcije sa tendencijom fiperaktivne akceleracije. Datumi pomenutih prorocanstava su sasvim realni i ovde se, na zalost, ne radi ni o kakvom prorocanstvu vec realnosti situacije u kojoj se nalazimo. Pretpostavljam da ce neverne Tome odmah odgovoriti na ovaj post, molim vas samo da mi podnesete nekoliko logicnih argumenata, pa da i ja budem optimista ili je vas optimizam potvrda one izreke da su optimisti lose obavesteni pesimisti.
Ako je proces izazvan aktivnoscu coveka, ne vidim nikakve znakove racionalnih odluka koje bi mogle biti donesene, a pogotovo primenjene. U osnovi same prirode kapitalistickog drustva postoji komponenta autodestruktivnosti (prvenstveno u ekonomiji) koju svako moze da primeti recimo kroz nashvatljivu i suludu teznju da se potrose cak i neobnovljivi resursi planete. Pouke Uskrsnjih Ostrva tim idiotima nista ne znace (nisu se, na zalost, nikada ubijali citanjem knjiga). Verovatno je i u medijima koje pratite pazljivo izbacena informacija o demonstracijama u Kopenhagenu koje su prvenstveno imale antikapitalisticko obelezje zahtevajuci da se kapitalizam zaustavi jednom za svagda. Povezanost klimatskih procesa i prirode idiotskog klasnog sistema su ocite svakome ko hoce da otvori oci. Nadam se da cemo, koliko na godinu, razgovarati opet na ovu temu i bas me interesira koliko ce vas, danasnjih optimista, biti na mojoj strani.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom