Prikazati pojedinačan prilog
  #27  
Staro 29.11.2005, 12:35
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od frabrne
dubine pokazuje mi 10" (ponekad i vise) ali kopanjem nisam pronasao nista vec mi u toj rupi ponavlja opet isti rezultat
Pokazivac dubine na detektoru je relativna stvar i ne znaci da je tacan. Svaki pokazivac dubine je stelovan na odredjene predmete tako da pri pronalasku nekih drugih predmeta on ne pokazuje tacnu dubinu. Ne znam kako radi tvoj detektor ali recimo fisherov CZ 7 ima takodje pokazivac dubine. On je stelovan (justiran) na americke srebrne novcice (ne znam sad tacno koje). Znaci kada bi ti trazio te novcice onda bi ti detektor mozda i pokazao prilicno tacno dubinu na kojoj se isti nalaze, stime da bi oni morali lezati vodoravno u zemlji. Ja o tome razmisljam ovako: ako pokazivac, na skali od 1-10, pokaze da se predmet nalazi recimo na 8 (sto bi odgovaralo ca 20cm ako se ne varam) i ja iskopam recimo 20 cm duboko i jos uvijek ne pronadjem predmet, za mene to znaci da se radi o vecem predmetu na vecoj dubini. Takodje se moze reci da se tu nalazi i manji predmet ali na manjoj dubini. Nadam se da me razumijes sta sam htio reci. Znaci ako pokazivac pokazuje da se radi o srebrnom 1$ i on se nalazi (po pokazivacu) na 20cm i ti na toj dubini ne pronadjes taj novcic onda se na vecoj dubini nalazi predmet veci od toga novcica. Znaci ovdje se moze pricati o nekakvoj proporcionalnosti velicina-dubina. Na samom pocetku trazenja sa fisherom ja sam gledao na kojoj se dubini nalazi pronadjeni predmet sto je cisto gubljenje vremena. Sada jednostavno kopam. Svi ti pokazivaci su relativna stvar i cesto grijese. Ovo poznajem i kod Explorera II, posto moj prijatelj takodje ima problema sa tumacenjem vrijednosti prikazane na displayu . Sve prikazane vrijednosti zavise od velicine, dubine i polozaja pronadjenoga predmeta a mi ne znamo kako on u zemlji lezi da bi mogli tacno protumaciti dobijenu vrijednost. Znaci bolje je i koji put vise kopati nego ostaviti neiskopano .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*