TEMA: Slusalice
Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 17.02.2005, 09:34
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Slusalice

Zelim da kazem par stvari u vezi problematike samih slusalica.Imao sam prilike vise puta da vidim tragace koji koriste skupe detektore a slusalice sa buvljaka
(5eur).Kod mnogih detektora,slusalice se posebno kupuju i smatraju se dodatnom opremom.Mada ima i modela koji se ****jski nude sa samim slusal-
icima.U situaciji kada kod nas jos uvek nema nijedne specijalizovane prodavnice za metal-detektore iluzorno je i pomisliti o nabavci posebnih slusalica za m.detekciju.Tako da mnogi se koriste raznim modelima koji uopste nisu ni namjenjeni za nas lep hobi.Tu je velika greska.Svi zelimo da nasi uredjaji budu sto osetljiviji i precizniji.Ja sam koristio razne modeled kompjutera,vokmena,r adio stanica,klasicnih koje koriste muzicari itd.Provera-
vajuci sve te modele(u nedostatku pravih slu.)Primetio sam velike razlike u osetljivosti,tako da sam odlucio da nesto uradim po tom pitanju.Poznato je da su dve najvaznije ****kteristike samih slusalica(frekventni opseg i mjerilo otpora).Posto nisam bio zadovoljan senzibilnoscu,odluci o sam se za metodu Sam svoj majstor .Za osnovu sam uzeo Filipsove slu.za komp koje su odlicnog dizajna i kvaliteta ali slabe osetljivosti(svega 32 oma).Iz njih sam izvadio orginalne zvucnike i ugradio zvucnike od ruskih slusalica vojnog dete-ktora za mine UPA7.Te ruske slusalice su jadnog dizajna ali sami zvucnici u njima su prvoklasni(600 oma).Ta kombinacija je dala prave rezultate na terenu. .Senzibilnost na male,ultra male i ekstremno male signale je fantasticna.Poznato je da sam detektor registruje i te male sig.ali dok oni dodju do slusalica ili ugradjenog zvucnika(taj signal jednostavno se izgubi).
Upotreba takvih slusalica je najjednostavnije i najjeftinije resenje poboljsanja performansi samo detektora.Sto je najlepse u citavoj prici,same ruske slusalice mogu da se nadju u vojnim servizima koji prodaju polovnu i novu vojnu opremu(cena samih slusalica je oko 1eur).Pozdrav svima od x_lava
odgoovorite sa citatom