Prikazati pojedinačan prilog
  #6  
Staro 27.07.2005, 09:01
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Mene zanima odakle ti podatak da se tako nesto nalazi bas na dubini od 2 metra. Interesuje me ko je toliko duboko zakopavao bilo sta, kao prvo ako je neko nesto krio onda nije bas imao previse vremena da bi kopao toliku rupcagu a kao drugo ne vidim razloga da se nesto krije na tolikim dubinama. Po meni je dovoljno da se nesto zakopa samo ispod dubine oranja zemljista (ako se nalazi na takvom mjestu) sto znaci 50 cm ispod povrsine je dovoljno. Ako se radi o sanduku velicine TV-a (ok, ima manjih i vecih TV-a ), uzmimo da je onda sanduk velicine 70-80cm, i da se u njemu nalazi recimo zlato, to bi se onda radilo o nekoliko stotina kg istoga i mislim da bi dobar detektor sa sondom od 1x1m to trebao pronaci. Posto si rekao da poznajes nekoga ko zastupa te detektore, i da imas mogucnost da isprobas isti na terenu prije nego ga kupis, ne vidim razloga zasto ne iskoristis tu sansu, uzmes detektor i zakopas nesto na 2 m dubine, velicine toga sanduka i ako to bude otkriveno, kupis detektor i onda si na konju ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom