Prikazati pojedinačan prilog
  #6  
Staro 19.04.2015, 11:10
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
aparat je dubok i osetljiv,tu nema dileme...dobar je i za madjare miligor
slazem se sa banetom sto se tice previse opreme,baterija,kablovi...a moras da nosis i veliki asov tako da je po meni to aparat za 3-4 sata trazenja..nikako za ceo dan
osim ako ne stavis malu 11 inca DD sondu stavis diskriminaciju na 8 i kopas samo 'plemenite' signale dakle s njim moze da se radi kao sa vfl detektorom,recimo kad se umoris od kopanja onih tihih 'dubinskih' signala

inace bane zvuk moze lepo da se namesti,mada kad nadjes nesto veruj mi da ti zvuk vise nece biti problem

sa Idzonom se slazem u velikoj meri osim za deo sa sitnim gvozdjem.odlicno diskriminise sitno gvozdje na dubinama od 0 do recimo 30 cm...cim je gvozdje dublje ne diskriminise ga,a i ne treba zato sto na vecim dubinama uglavnom i nema 'krsa'...dakle pokusajte samo povecati diskriminaciju,ne gubi nista na dubini

sa kupovinom treba biti ekstremno oprezan,nedavno sam imao prilike da drugaru stelujem jedan nov gpx 5000 za koji se ispostavilo da je kopija

inace Mono sonde su jos dublje,ali nemaju mogucnost diskriminacije.gpx ima u sebi 2 predpojacivaca tako da oba rade tek kad se stavi mono sonda.....dakle sa DD sondama radi bukvalno sa pola snage,tj sa jednim predpojacivacem

po meni je najbolja sonda SEF 21 inch DD sonda za dubinsko trazenje i DD 11 fabricka za kombinovano trazenje u programima Normal i Deep
na IDzonove prilicno realno napisane dubine dodajte jos po kojih 10-ak cm dubine...zapravo u zavisnosti od velicine predmeta naravno;arpad 40 cm,denar 45 cm,sester 50-60 cm,koplje 80-1 m itd

dakle zakljucak je
ozbiljna masina koja nikako nije za pocetnike ni za one ljude koji ni mobilni telefon ne mogu da savladaju
kad se jednom ovlada s njim ili sa gpx 4500 (jako je mala razlika) drugi detektori postaju igracke koje retko pozelite da ponesete na teren
odgoovorite sa citatom