Prikazati pojedinačan prilog
  #5  
Staro 07.05.2008, 08:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Koliki je kapacitet baterija (akumulatora) uopste nije vazan, kada bi mogao naci one od 20Ah to bi ti bilo najbolje jer bi mogao duze raditi istim. Kao sto Enigma kaze, bitno je da napon ne prelazi odredjenu vrijednost, jer napon je taj koji ce unistiti uredjaj a ne struja. Detektor ce sebi uzimati onoliko koliko njemu treba (struje) i to je to. Da li su neki unistili detektor prikljucivanjem tamo nekakvih baterija od mobilnoga ili cega vec, zavisi samo od toga koliki im je napon bio i da li slucajno nisu zamijenili polove kada su ih prikljucivali. Goldmaxx radi kao sto je poznato na 12v, ali ako se u njega stave nove baterije (ne akumulatori), napon je mozda za 1-1,5v visi, sto mozete izmjeriti prije nego ih stavite. Power, sa novim baterijama moze raditi tako dugo da ce se covjek zapiteti kada je zadnji put mijenjao baterije (zbog toga sam ja na svoga ugradio mjerni instrument da znam kakvo je stanje baterija ) a ako se stave akumulatori, rad mu se smanjuje za nekih 20-30h, zavisno od bogatstva signala pri trazenju.....prema tome, ako uzmes akumulator od auta, koji ima 150 ili vise Ah, i sa njim ces moci normalno raditi, jedino moras paziti da u slucaju, ako uzmes dva takva akumulatora, neki strucnjak za kamione ne dodje i spoji ti ih u vezu koja pravi 24v (****jski), jer tada ces imati turbo masinu koja ce od snage da odleti u vazduh .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom