Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 03.05.2009, 22:08
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
TROJA (sve na jednom mjestu)





U jezgri JEDNE STANICE LJUDSKOG ORGANIZMA je 23 para kromosoma, a u kromosomima ukupno oko 30.000 gena. Svaki gen (ili DNK-a molekula), složena je dvostruka spirala koju sačinjava ogroman broj spojeva ili informacija. Po podacima ENCODE projekta to je oko 3.164.700.000 parova baza označenih slovima A-T i C-G. Unutar jezgre osim gena su i RNK-a molekule, proteini, itd. Milijuni stanica u svakom organu, povezani su u egzistencijalnu cjelinu s 10-tak milijardi živčanih stanica. TO JE TEK HARDWER ( mehanički dijelovi kompjutora...naprimjer)
SOFTVER je elektronski "mozak" kompjutora, što je daleko kompliciraniji "sklop" od hardwera.

Ja sam prije desetak godina napisao da su životinjske vrste nastale genetskim inženjeringom i da evolucija nema veze sa razvojem niti ljudi niti životinja. Mi smo namjerno stvoreni i ovakvi smo oduvijek. Genetski kod ljudskog organizma dešifriran ja prije par godina i zna se sa sigurnošću da ako se promijene samo dva slova (A,T,C,G) kod te osobe izazove se bolest poznata kao "rak". Šta se događa ako se promijeni samo 10 postotaka gena...uključite maštu..
Neka mi "Enigma" oprosti ako griješim kod priznanja da sam ja pisac knjige koju je pokazao i da sam godinama prije dešifriranja genetskog koda znao i napisao da je to to. Usput sam imao i malo problema sa crkvom. Glas Koncila(poznati katolički list) poprilično me je "ocrnio". Ne znam da li je ovaj forum mjesto za ovakve komentare, ali da sam ovdje želio reklamu odavno bi to učinio. U ovoj knjizi na drugačiji način pokušao sam protumačiti neke zagonetke svijeta i mislim da sam uspio. Upravo pišem novu knjigu o lokaciji drevne Troje. Mislim da sam ju pronašao. Slično misli i jedan povijesničar iz Aranđelovca, iako se nikad nismo niti čuli niti vidjeli, a tražio sam ga "na sve strane", samo da usporedimo podatke.Volim arheologiju, volim ovaj forum, volim zagonetke svijeta, tumačim ih na svoj način i ne bi mi bilo drago da me VUMI isključi odavde zbog neaktivnosti, a imam jako puno materijala za pisanje i komentiranje...

Promijenjeno od Vumi (24.01.2015 u 22:09 sati) Razlog: Sve teme o Troji su sada sastavljene u ovu
odgoovorite sa citatom