Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 01.10.2011, 18:52
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
duboko je bilo...

trazio sam na rimskom terenu (mozda sam i zakon prekrsio ) i na dubini od 50 cm pocese krupni metalni komadi ispadati...metalni predmet za koji ne znam sta je,veliki klin (ne znam je li toliko star ali je nagrizen dobro),polomljena keramicka rucka nekog cupa ili nesto slicno i dijelovi crijepa cini mi se (jako grubog i nepravilnog izgleda) .
na tom mjestu je bila rimska vila ,usce potoka u Drinu,sa mnom je bio jedan nastavnik istorije i radili smo po knjigama,detaljno i skolski . usput livada je njegova i zbog novcica koje je tu kao djecak nalazio zavolio je istoriju i arheologiju.
slike me nesto sram postaviti jer moze da bude NISTA pa ce me iskusni korisnici zezati dok sam ziv . bilo je duboko za nesto mladje ali ko zna...nadam se da je makar nesto od 5 nalaza staro. on misli da bi sve osim klina moglo biti staro ali mozda me zeza da se obrukam jer je stari z.je.ant .
moram jos malo razmisliti o tome. imam slike mjesta ,na proljece opet ako Bog da idem. do tada cu Gmaxx-a upoznati u dusu.
odgoovorite sa citatom