TEMA: Slusalice
Prikazati pojedinačan prilog
  #3  
Staro 18.03.2005, 11:26
chipla
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od x_lav
...
Posto nisam bio zadovoljan senzibilnoscu,odluci o sam se za metodu Sam svoj majstor .Za osnovu sam uzeo Filipsove slu.za komp koje su odlicnog dizajna i kvaliteta ali slabe osetljivosti(svega 32 oma).Iz njih sam izvadio orginalne zvucnike i ugradio zvucnike od ruskih slusalica vojnog dete-ktora za mine UPA7.Te ruske slusalice su jadnog dizajna ali sami zvucnici u njima su prvoklasni(600 oma)...
Upotreba takvih slusalica je najjednostavnije i najjeftinije resenje poboljsanja performansi samo detektora...
Postovanje X_LAV!
Slazem se oko svega sto je receno , ali bih nesto ipak dodao na ovo gore citirano. Za onoga ko nije bas SAM svoj majstor ovo mozda i ne bi bilo najjednostavnije i najjeftinije resenje. Ne kazem da neko od tragaca ne bi umeo ovo da uradi vec mozda nema u blizini prodavnicu polovne vojne opreme ili jednostavno ne zeli da se petlja oko menjanja zvucnika u kucistu slusalica. Mozda bi za nekoga jednostavnije bilo da umesto ovih Philips-ovih modela za komp. (imp. 32 Ohm) jednostavno pita prodavca za neke druge modele sa vecom impedansom. Video sam u prodavnicama komjuterske opreme (cini mi se Panasonic-ove) modele bolje uradjene i nemaju mikrofon vec se malo vodilo racuna o kvalitetu reprodukcije zvuka i dizajnu! "Jednim udarcem dve muve", jer su ove sa impedansom oko nekih 500 ohm-a i cenom oko 9 eura. Znaci mozda se malo samo treba raspitati pre nego sto se i ove rasprodaju, ja sam inace zakasnio pa cu morati da sacekam novu isporuku, ako je bude.
odgoovorite sa citatom