Prikazati pojedinačan prilog
  #15  
Staro 28.04.2008, 20:40
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
Evo, izvinjavam se i ja. Bio sam prebrz, a htio sam citirati samo ovo:

Citat:
citat od Stalker Prikažite prilog
Zar nismo imali već nešto slično nedavno na forumu? datacija je bila ista.
tako da onome koga interesuje ne treba tražiti po forumu. Ništa nisam napisao jer sam odlućio da se uzdržim komentara kod predmeta bez dovoljno informacija. No pošto su tvoje fotografije OK a naveo si i podrijetlo evo i mog komentara:

Mislim, da se ne radi o dječjom ukrasu nego o narukvici koja je priljubljena uz ruku, zato mali promjer i široko otvoreni krajevi. Slažem se da se radi o relativno mladom predmetu, takoreći etnografskom (možda 18-19. st.?). Barem ja ne poznajem nekih „arheoloških“ paralela, ali, sa druge strane, nisam odatle... Ako je mlada, onda stvarno nema logike u izradi modernih replika (bugarskih ili domaćih). To je i teško tvrditi na osnovu fotografije, pogotovo kod mlađih predmeta.
A starost kod tih narukvica i nije tako bitna – predmet je lep i ceo, čuvaj ga. Kod nas, a još više na zapadu ima puno predmeta, koji su bili u svakidašnjoj upotrebi pre sto, dvesta godina, a danas su nestali i postali tražena roba. To će se desiti i kod vas.

I još to: Nemoj biti odmah tako uvređen. Svi smo mi već čuli komentare, koji nam se nisu sviđali. I, na kraju krajeva, dobio si i komentar i procijenu starosti – a to si i želeo, zar ne?

Pozdrav!

p.s.: Budi ljubazan pa navedi još dimenzije za tvoju narukvicu – da ne kupujem upaljač...
odgoovorite sa citatom