TEMA: Explorer II
Prikazati pojedinačan prilog
  #5  
Staro 22.11.2004, 00:04
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ne znam sta mislis pod "odvajanjem plemenitih metala", da li tu mislis na sve obojene metale (bakar, zlato, srebro ...) ili na neke posebne. Ako sam te tacno razumio tu se radi o DISC -u, tj diskriminatoru koji filtrira odredjene vrste metaka (ne pokazuje ih). Da li explorer II moze da pokazuje samo npr zlato a da ostale ne pokazuje tj da ih filtrira ne znam tacno. Moja pretpostavka je da moze, jer detektor ima mogucnost manuelnoga programiranja a posjeduje i NOTCH filter, sto znaci da mozes da filtriras metale koje hoces a da ti on pokazuje recimo samo zlato. Problem kod zlata a i srebra je u tome sto imaju jako slicnu magnetnu provodljivost sa aluminijumom pa onda postoji mogucnost ako se detektor programira da ne pokazuje aluminijum moze da se desi da preskoci kako zlato tako i srebro (ovdje se vecinom govori o manjim predmetima od zlata i srebra kao sto je prstenje i jako mali i tanki srebrni novcici). Sto se tice nalazenja kutije koju si spomenuo mislim da je u stanju da je pronadje na toj dubini cak sam siguran u to jer ako je u stanju da pronadje veci novcic (3-4 cm promjera) na dubinama od 30-40cm (zavisno u kome polozaju se nalazi), onda je sigurno u mogucnosti da pronadje i doticnu kutiju. Nisam imao prilike da testiram explorer ali se nadam da cu to sa kolegom jednom uraditi, naravno kada bude ljepse vrijeme. Sto se tice tvoga pitanja koji detektor moze pronaci jedan sesterc na dubini od 40 cm mogu ti sad reci istinu. Pitao sam jednoga kolegu koji se trazenjem bavi nekih 10-ak godina. Rekao mi je da je sa Fisherom CZ 7a pronalazio sesterce na toj dubini, ali kako sam i ja vec rekao sve zavisi u kome se polozaju nalazi u zemlji.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom