Prikazati pojedinačan prilog
  #255  
Staro 12.01.2011, 15:41
Grga Grga je upravo online
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Mit ili istina

Po starom pjesniku Heziodu:
''Na kraju je stvoren peti, željezni, naraštaj ljudskoga roda koji je također bio nasilan i ratoboran, pun nepravdi, nepovjerenja i zloće. Ubijalo se, kralo, otimalo i pljačkalo u svim dijelovima svijeta. Nisu se poštovali ni ljudi ni životinje ni priroda koja ih je okruživala''...

Po svoj prilici:
Potomci petoga naraštaja ljudskoga roda današnja je civilizacija. Osobno se i ja stidim ove nemoralne, škrte, ratoborne, bahate, tvrdoglave, nevjerne, osvetničke, samoubilačke i...
Nemam više riječi kako opisati narode u svima državama na kugli zemaljskoj, osim što znam da mnogi gladuju dok pojedinci gomilaju bogatstvo kao da će živjeti tisuću godina. Krepat će, kao i ja osobno... prije sto i dvadesete godine života – garantirano...

Knjiga proroka Izaije:
''Jer, evo, dolazi Jahve s ognjem - bojna su mu kola poput vihora - da u jarosti gnjev svoj iskali i prijetnje svoje u ognju žarkome''.

Jahvina prijetnja:
''Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i što je prije bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti''...

''Ja dobro poznajem ljudska nedjela i namjere njihove. Dolazim da saberem sve puke i jezike, i oni će doći i vidjeti moju Slavu''...

"Jer, kao što će nova nebesa i zemlja nova, koju ću stvoriti, trajati preda mnom" - riječ je Jahvina - "tako će vam ime i potomstvo trajati''...

Izaija jasno govori da će Bog stvoriti novi naraštaj ljudskoga roda koji će možda biti pravedniji i pošteniji nego što je današnji, pun mržnje, ratova, nemorala, prokletstva i zla.

Pitali su me jednom šta mislim o ''smaku svijeta'':
-Jedva čekam da napokon i konačno dođe - odgovorio sam.
-Zašto - čudili su se...
-Pa zato što će se, po Bibliji, zadnji puta susresti svi živi i svi umrli na zadnjem općem Božjem sudu – veselo odgovaram.
Joj, kako će biti lijepo ponovo sresti, vidjeti se i popričati s mnogima dragima, u prošlosti umrlima prijateljima i poznanicima. Ponovo zagrliti voljene osobe iz najuže obitelji...
Zar ne osjećate da smo čvrstom i neraskidivom vezom spojeni s velikom i uzvišenom silom? Bez ove veze život ne bi imao smisla. Kakav Darwin, kakva evolucija... Oduvijek smo ovakvi, baš kakve nas je Bog i stvorio.
Ne bi mi ni malo bilo krivo da naš Stvoritelj konačno stisne već pomenuto sudbonosno dugme, resetira cijelu zemaljsku civilizaciju, uništi svu današnju poznatu tehnologiju i stvori novi, šesti naraštaj ljudskoga roda, koji bi (opet) počeo živjeti u pećinama...
odgoovorite sa citatom