Prikazati pojedinačan prilog
  #8  
Staro 22.07.2011, 19:41
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Fisher nije ni blizi ono sto je bio od kako se sonde prave u bugarskoj.... White`s je fabrika koja od 50-i neke pravi metal derektore i nisu premestili fabriku u kinu itd.
Zato su im detektori i dan danas kvalitetni (neki kazu da su ti stariji cak i bolji nego noviji...ne laici nego ljudi koji se bave elektronikom)
A sto se tice tih novih proizvodjaca...znam ih nekoliko koji imaju te novije detektore (necu da pominjem marku,mnogi ce se naci uvredjeni) i vec je svaki menjao sondu posle godinu dana!
Ja sam imao Spectrum 1 pa White`s Clasic III Coinmaster,Spectrum II ,XLT i sad DFX...Ni jednom nisam menjao sondu na aparatu od 1993 god.Bitno je samo da se sonda ne namotava uz stap aparata da bude zategnuta kao struna.....od sonde prvih 20 cm treba da stoji paralelno uz stap..zalepljno cickom recimo,a posle napraviti 5-6 krugova da kabl bude par cm udaljen od stapa.kad iskljucis aparat,kabl od sonde namotas u krug i zalepis cickom....ne motati kabl jednom u jednu stranu drugi put u drugu itd....
Pike od kada se ti tako dobro razumes u detektore?Koliko juce nisi znao da se trigerom resetuje tajmer koji gasi Spectrum posle odredjenog vremena...zar nije tako?To me navodi na pomisao da se bas i nisi neki strucnjak,kao i skorasnja izjava da je za XLT potreban fakultet i da je takav aparat oko 200 e
odgoovorite sa citatom