Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 28.12.2006, 15:38
Vanuatu
Gost
 
prilozi: n/a
Tražim savjet za kupnju detektora

Pozdrav svima na forumu!

U prvom redu želim pohvaliti članove foruma koji su kroz par godina obradili gomilu zanimljivih tema i omogućili nekome (kao meni npr.) totalnom početniku uvid u ovaj jako privlačan hobi ali i u širem smislu potaknuli interes za arheologiju i povijest.
Dosta je ovakvih foruma na netu ali iskreno (premda mi engl. nije problem) malokoji je tek približno interesantan kao ovaj. Dakle, svaka čast i samo tako naprijed!
Da bih jednog dana i ja svojim eventualnim prilogom mogao dati nešto forumu moram prvo nabaviti detektor i tu tražim vašu pomoć.
Nakon nekog vremena pregledavanja svih dostupnih informacija konačno sam se približio odluci da kupim Fisher 1270. Zbog odnosa cijene i funkcionalnosti, diskriminacije i pohvala mnogih detektorista.
Pitanjasamo za nekog kome će pitanja biti smiješna da kažem da uživo nikad nisam vidio detektor niti traženje istim)
Da li mi za prvu ruku trebaju slušalice i ako da koje bi imale nekakav optimum između cijene i kvalitete?
Koliko je bolji Fisher 1270 (mislim ga uzeti preko neta od firme Kellyco sada je cijena 560 USD) + poštarina + pdv + event. carina od Minelab Advantage Pro (koji je jeftiniji nekih 100 USD)?
Čini mi se povoljna cijena ili se možda varam?
Ima li netko konkretno iskustvo s kupovanjem preko am.express kred itne kartice domaće detektora iz USA i možda upravo firme Kellyco?
Koju sondu da uzmem s tim detektorom - za ovu cijenu u paketu je 8 inchna - je li to ok?
Planiram istraživati na različitim terenima - šume, livade,obala rijeka i mora. Da li je ovaj detektor pogodan za to?
I na kraju - vrlo vjerojatno nažalost neću biti u prilici da neko duže vrijeme nakon kupnje ovog detektora kupim novi (čisto zbog financija) tako da tražim detektor na duže vrijeme (od početnika do malo iskusnijeg tragača)

Unaprijed hvala na odgovorima

Pozdrav od

Vanuatu
odgoovorite sa citatom